ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Bývalý slávistický šéf Doležal se vrací na ČMFS jako právník

Velikost textu:

Praha - Staronovým šéfem právního oddělení Českomoravského fotbalového svazu je od včerejška Petr Doležal. Bývalý ředitel Slavie Praha současně rezignoval na svoji funkci ve výkonném výboru svazu. Doležal ve funkci vystřídal Pavla Hamerníka, který se vrací na akademickou půdu. "Dostal jsem nabídku od předsedy svazu Haška, což mě velmi potěšilo a rád jsem ji přijal," uvedl tamtéž Doležal, který se vrací na dobře známá místa. Od roku 1995 byl někdejší trestní soudce svazovým právníkem a poté povýšil do funkce ředitele legislativně právního oddělení, současně byl zástupcem generálního sekretáře svazu.

Petr Doležal
Petr Doležal
Otevřít galerii
 • Petr Doležal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/960/95925.jpg?1246354879
 • Českomoravský fotbalový svaz autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/649/64811.jpg?1233562270

Doležal působil také jako vedoucí reprezentační jednadvacítky v době trenérského působení Karla Brücknera a Miroslava Beránka, s nimiž slavil stříbro a zlato na evropských šampionátech.

Do funkce generálního ředitele fotbalové Slavie byl jmenován 1. února 2006, stal se současně údajně spolumajitelem klubu. Ovšem o čtyři roky později byl z pozice ředitele odvolán, ale stále působil ve výkonném výboru, kam byl zvolen za ligové kluby.

Na tuto pozici návratem na svaz rezignoval. "Tento krok jsem udělal také proto, abych umožnil zástupci Slavie případné zvolení na nejbližší valné hromadě svazu," uvedl Doležal. Výkonný výbor tak bude fungovat v jedenácti lidech místo původních třinácti. Kromě Doležala chybí místopředseda svazu Miroslav Kříž, jenž je nezvěstný.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.