ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Slavia šetří - končí sportovní ředitel Šrámek i skaut Cipro

Velikost textu:

Praha - Fotbalová Slavia sáhla k úsporným opatřením a personálním změnám, které mají zefektivnit chod klubu, potýkajícího se s finančními problémy. Ve funkci sportovního ředitele končí Michal Šrámek a vedení ruší také oddělení zahraničního skautingu. Vršovický klub se dohodl na ukončení spolupráce s hlavním skautem Františkem Ciprem, který v průběhu jarní sezony necelé dva měsíce vedl Pražany v první lize jako kouč po rezignaci Karla Jarolíma.

František Cipro
František Cipro
Otevřít galerii
 • František Cipro autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1543/154231.jpg?1270058143
 • SK Slavia Praha autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1911/191043.jpg?1283337402

Celkem se úsporná opatření ve Slavii dotknou asi třiceti lidí. "Chtěl bych zdůraznit, že za změnami nejsou žádné osobní důvody. Rád bych všem, kteří z funkce odcházejí, poděkoval za práci, kterou pro Slavii odvedli," uvedl na klubovém webu generální ředitel Slavie Miroslav Platil.

Tým z Edenu prochází těžkým obdobím a zápolí s finančními problémy. Jejich důvodem je především fakt, že Slavia dluží přes 100 milionů korun svému někdejšímu majiteli britské společnosti ENIC. Vršovické vedení nedávno připustilo, že jednou z variant řešení potíží může být i to, že se klub sám navrhne do insolvence. Některá média spekulovala, že Slavia dluží hráčům výplaty, ale vedení to popřelo.

Platil: Úsporné kroky jsou nezbytné

"Slavia prochází obdobím, kdy musíme udělat strukturální a personální změny. Týkají se například personálního obsazení sportovního úseku, mládeže, skautingu a marketingového oddělení," uvedl. "Další úseky klubu jsou podrobovány podobné analýze a potřebné změny budou postupně pokračovat. Jedná se o první fázi změn a celý proces bude samozřejmě pokračovat i v nejbližší budoucnosti," řekl Platil.

V dohledné době dojde také ke snížení počtu členů realizačních týmů v mládežnických kategoriích, ale rozhodně to prý neznamená, že Slavia bude mít méně mládežnických celků než dosud. "Naším cílem je taková organizace klubu, která by vedla k plnění sportovních cílů v reálných ekonomických podmínkách. Náklady na chod klubu musejí odpovídat jeho reálným příjmům," dodal Platil.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.