ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

UEFA kontumovala utkání mezi Itálií a Srbskem

Velikost textu:
aktualizováno 29. 10. 2010 17:47

Nyon (Švýcarsko) - Italští fotbalisté vyhráli kontumačně 3:0 utkání kvalifikace mistrovství Evropy se Srbskem, které bylo 12. října v Janově předčasně ukončeno kvůli řádění fanoušků hostů. Srbové navíc musejí odehrát jeden zápas bez diváků. Rozhodla o tom dnes disciplinární komise UEFA, která potrestala obě strany. Národní svazy obou zemí mají tři pracovní dny na odvolání. Srbové záhy po vynesení verdiktu oznámili, že se odvolají a trvají na tom, aby se zápas opakoval.

Zápas mezi Srbskem a Itálií v kvalifikaci na Euro 2012 byl kvůli řádění srbských fanoušků předčasně ukončen.
Zápas mezi Srbskem a Itálií v kvalifikaci na Euro 2012 byl kvůli řádění srbských fanoušků předčasně ukončen.
Otevřít galerii
 • Zápas mezi Srbskem a Itálií v kvalifikaci na Euro 2012 byl kvůli řádění srbských fanoušků předčasně ukončen. autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Radost srbských fotbalistů autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Oba reprezentační výběry dostaly ještě podmíněný trest uzavření stadionu na jeden zápas, pokud se výtržnosti fanoušků budou v příštích dvou letech opakovat. Srbský svaz musí zaplatit pokutu 120 000 eur (zhruba tři miliony korun) a italská federace 100 000 eur (2,5 milionu korun).

"Není to správné rozhodnutí, zvlášť kontumační porážka 0:3. Podle nás se musí o vítězi rozhodnout na hřišti. Zbytek trestů jsme tak nějak očekávali," uvedl předseda srbského svazu Tomislav Karadžič. "Mrzí nás, že jsme prohráli s Itálií, aniž jsme se s ní utkali," řekl reprezentační kouč Vladimir Petrovič. "Povzbudivé je jen to, že poslední dvě utkání v kvalifikaci hrajeme doma, kde budeme mít podporu fanoušků," dodal trenér.

Zápas skupiny C v Janově začal kvůli výtržnostem srbských příznivců se zpožděním 35 minut a byl už po necelých sedmi minutách ukončen. Hostující fanoušci, kteří se už v průběhu dne střetli s policií, na tribuně zapalovali světlice a vyřezali díry v síti, která jim měla bránit v házení předmětů na hřiště a na italské diváky.

Italská policie zatkla 17 výtržníků a dalších 19 fanoušků, kteří se na řádění podíleli, později zadrželi srbští policisté. Srbští fotbaloví funkcionáři doufali, že by se zápas mohl opakovat, ale UEFA podle očekávání sáhla ke kontumaci.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.