ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Nám by nemohli ani nosit kufry, kritizuje Stoičkov bulharský tým

Velikost textu:

Sofia - Bývalý slavný fotbalista Christo Stoičkov se pustil do zdrcující kritiky bulharské reprezentace. Současní hráči národního týmu by podle něj jeho generaci nemohli dělat ani nosiče kufrů. "Najít hráče, jako byl Jordan Lečkov nebo Krasimir Balakov, je dneska strašně těžké," řekl nejlepší střelec mistrovství světa v roce 1994. "Dnešní reprezentanti by si tehdy nezasloužili, ani aby nám nosili kufry," prohlásil.

Christo Stoičkov
Christo Stoičkov
Otevřít galerii
 • Christo Stoičkov zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Dimitar Berbatov zdroj: topnews.in https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Majitel Zlatého míče za rok 1994 je ochoten vzít na milost pouze dva hráče ze současného týmu, který výrazně zaostává za slavnou érou. "Možná bychom na lavičce našli místo pro Dimitara Berbatova," řekl Stoičkov s tím, že skvělým náhradníkem by byl i kapitán Aston Villy a reprezent Stilijan Petrov.

Bulharsko se naposledy na velkém turnaji představilo na mistrovství Evropy před šesti lety, kde prohrálo v základní skupině všechny zápasy. Na reprezentační lavičce se poté bez úspěchu vystřídala řada trenérů včetně Stoičkova. "Byla to velká ztráta času," řekl někdejší hráč Barcelony, který národní tým vedl v letech 2004 až 2007. "Bulharsko má vážný problém. Nepracujeme s mladými hráči, takže těžko vychováme velké hvězdy," dodal.

V současnosti vede bulharský tým bývalý slavný německý reprezentant Lothar Matthäus. Při jeho premiéře na lavičce reprezentace v kvalifikaci o postup na Euro 2012 porazila Wales 1:0 a na kontě má po třech zápasech tři body.

Stilijan Petrov
Stilijan Petrov
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.