ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Za tahanice s Rooneym může agent, tvrdí Ferguson

Velikost textu:

Londýn - Trenér Manchesteru United Alex Ferguson se otřel o hráčské agenty. Skotský kouč po dlouhých tahanicích kolem nové smlouvy útočníka Wayna Rooneyho prohlásil, že mají na fotbalisty špatný vliv. "Když hráčům končí smlouvy, musíte se domluvit na nové. Na tom se nic nemění. Dneska se ale musíte také dohodnout s jejich agenty, a to je obtížné," řekl Ferguson. "V hráčích problém není, spíš někteří agenti dělají problémy," dodal.

Alex Ferguson
Alex Ferguson
Otevřít galerii
 • Alex Ferguson autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Wanye Rooney autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/228/22711.jpg?1211310642

Skotský kouč je přesvědčen, že agenti mají nad hráči příliš velkou moc. "Fotbalisté živí agenty ze svých kapes, a ti nad nimi mají z nějakého důvodu velký vliv. To je oproti starým časům velká změna," přidal. Proto se prý Ferguson obával i Rooneyho odchodu. "Samozřejmě. Hráče sice můžete dobře znát, ale už ne jeho agenta," uvedl. 

Anglický reprezentant nejprve oznámil, že chce z United odejít, o pár dnů později ale obrátil a podepsal novou pětiletou smlouvu. S údajným platem 250 000 liber (6,9 milionu korun) týdně se Rooney stal nejlépe placeným hráčem světa.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.