ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Rooney zůstává v Manchesteru, má smlouvu do roku 2015

Velikost textu:

Londýn - Anglický fotbalista Wayne Rooney změnil názor a nakonec zůstane v Manchesteru United. Čtyřiadvacetiletý útočník se dnes podle oficiálních stránek s vedením dohodl na nové pětileté smlouvě, která ho v klubu udrží do roku 2015. Anglický reprezentant se přitom v posledních dnech postaral o velký rozruch, když oznámil, že stávající smlouvu končící za dva roky neprodlouží. Údajně kvůli neshodám s trenérem Alexem Fergusonem po skandálu s nevěrou a prostitutkami a také kvůli vedení klubu, které mu nezaručilo, že bude investovat do posil.

Wanye Rooney
Wanye Rooney
Otevřít galerii
 • Wanye Rooney autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/228/22711.jpg?1211310642
 • Anglický útočník Wayne Rooney autor: Roberto Candia, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1755/175445.jpg?1277307426

"V posledních dnech jsem hodně mluvil s majiteli i trenérem a ti mě přesvědčili, že sem patřím," řekl Rooney. "Trenér je génius a hlavně jeho odhodlání a víra mě přesvědčily, abych zůstal," prohlásil útočník.

Zájem o Rooneyho projevila Chelsea, psalo se i o Realu Madrid a městském rivalovi Manchesteru City, který údajně nabízel týdenní plat 260 tisíc liber. "Máme za sebou těžký týden, hodně se o tom mluvilo, ale to jsme čekali. Jsme přece Manchester United," uvedl Ferguson. "Jsem rád, že Wayne přijal výzvu vést naše mladé hráče a stát se legendou klubu," přidal Ferguson.

"Od začátku jsem chlapci říkal, že u nás má vždy dveře otevřené," dodal skotský kouč. "Někdy si hráči neuvědomují, v jak velkém klubu hrají, a proto je potřeba podobných událostí, jaké se odehrály v posledních dnech, aby to pochopili. Myslím, že Wayne teď ví, jak velký klub United je," pokračoval Ferguson.

Rooney přišel do Manchesteru jako osmnáctiletý mladík v roce 2004 z Evertonu za 26,5 milionu liber. United poté pomohl ke třem ligovým titulům a triumfu v Lize mistrů.

Alex Ferguson
Alex Ferguson

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.