ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Chovanec: Byla to sebevražda

Velikost textu:
aktualizováno 22. 10. 2010 11:47

Praha - Nezvládnuté standardní situace, nedisciplinovanost, neproměnění dalších šancí na zvýšení dvoubrankového náskoku a selhání v nastaveném čase. To jsou podle trenéra Jozefa Chovance důvody domácí remízy 3:3 mezi fotbalisty Sparty a Lausanne ve 3. kole Evropské ligy. Počínání mužstva v závěru zápasu označil za fotbalovou sebevraždu a už chystá změny, aby se příště podobný kolaps neopakoval. 

Jozef Chovanec
Jozef Chovanec
Otevřít galerii
 • Jozef Chovanec zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/965/96480.jpg?1246565586
 • Václav Kadlec autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Šéf sparťanské kabiny působil zklamaným dojmem, především ho mrzelo, že zkušení hráči nedokázali podržet míč. "Inkasovanému (třetímu) gólu předcházela obrovská šance na druhé straně, ale i po ní jsme mohli ještě v klidu držet míč daleko od branky," zlobil se letenský kouč.

Záznam utkání Sparta Praha - Lausanne Sport sledujte zde.

Chyby ale podle něj přicházely už před rozhodujícím momentem. "Mohli jsem už za dvoubrankového vedení dát další branky, ale náskok jsme nepojistili a pak za to pykali. Nemluvě o špatném bránění standardních situací, jako u prvního inkasovaného gólu, kdy Wilfried už poněkolikáté nedokázal splnit své obranné povinnosti," konstatoval trenér, že si hráči nepočínali ani takticky.

Jozef Chovanec

"Chápe se mi to těžko, zvlášť proto, že jde o opakovaná selhání jednotlivců. U dvou branek byl Bony, Vacek nevyvine dostatek úsilí, při třetím Pamič zcela vypustí souboj s hráčem. Nepochopitelné chyby vedly k nepochopitelnému vývoji a řetězovým chybám."

Remíza 3:3 jeho týmu výrazně zkomplikovala postupové naděje. "Každá ztráta mrzí, ale bod z takového zápasu je samozřejmě málo, zvlášť po tom průběhu," kroutil hlavou Chovanec, podle kterého se někteří záložníci v závěru dopouštěli taktických chyb. "Někteří hráči ve středu hřiště se trochu zbláznili, především Vacek s Kuckou měli několik neuvěřitelných ztrát míče, takřka triviálních," zlobil se trenér.

Před poslední brankou podle něj selhali také obránci. "Už jsem to viděl ze záznamu v televizi - Pamič nezachytil pohyb hráče a Kušnír se nechal odtlačit od střílejícího hráče, to byla totální nedisciplinovanost," zhodnotil chaos, který na trávníku panoval.

Hostující kouč Martin Rueda byl šťastný jak z bodového zisku, tak z prvních tří gólů v soutěži, které je hráči vstřelili. "Měli jsme výborný začátek, první gól v Evropské lize se nám podařilo dát rychle. Pak nám ale chyběla soudržnost, byli jsme zmatení ze sparťanského tlaku. O přestávce jsem hráče nabádal, aby nepřestávali věřit, že se tu dá ještě něco uhrát. A oni to dokázali ještě předčit, přišel výborný druhý poločas a nakonec i cenná remíza," pochvaloval si trenér.

Zoufalý Juraj Kucka po zápase s Lausanne
Zoufalý Juraj Kucka po zápase s Lausanne

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.