ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Zrušení trestu pro Bohemians je útokem proti vedení svazu, míní Hašek

Velikost textu:

Praha - Výkonný výbor Českomoravského fotbalového svazu na svém dnešním zasedání odmítl rozhodnutí disciplinární komise řídící komise pro Čechy zastavit vymáhání peněžité pokuty od Bohemians Praha a jejího prezidenta Karla Kapra. Česká disciplinárka tak rozhodla na základě dokumentu ze zasedání odvolací a revizní komise z 1. června, který byl prohlášen za neplatný. Podle předsedy ČMFS Ivana Haška je takové rozhodnutí skandální.

Předseda ČMFS Ivan Hašek
Předseda ČMFS Ivan Hašek
Otevřít galerii
 • Předseda ČMFS Ivan Hašek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1925/192417.jpg?1283794163
 • Místopředseda ČMFS Jindřich Rajchl autor: Michal Krumphanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1579/157808.jpg?1315856523

Bohemians Praha a Karel Kapr byli v květnu potrestáni pokutou šest milionů korun, respektive 300 tisíc za nenastoupení k utkání proti Bohemians 1905 a za nedodání důkazů v korupční aféře, kterou Kapr svým obviněním vyvolal. Pokuty však nebyly uhrazeny, a Bohemians Praha tak nedostala profesionální licenci a sestoupila do ČFL. Dostalo se tak do kompetence disciplinární komise pro Čechy. Ta na svém zářijovém zasedání rozhodla, že pokutu vymáhat nebude.

"Považujeme to za krajně nešťastné rozhodnutí. Požádali jsme pana Votíka jako předsedu řídící komise pro Čechy, aby na příští zasedání přišel s nějakým řešením. S tímto rozhodnutím se nemůžeme smířit, jelikož významně poškozuje české fotbalové hnutí," uvedl místopředseda svazu Jindřich Rajchl. "Pokud jednotlivé orgány svazu od těch nejnižších k nejvyšším nebudou vzájemně spolupracovat a respektovat svá rozhodnutí, tak bude naše práce hodně složitá," dodal.

Česká disciplinárka své rozhodnutí vysvětluje tím, že měla k dispozici pouze dokument ze zasedání odvolací a revizní komise z 1. června 2010, na kterém byl trest zrušen. Toto zasedání však bylo prohlášeno za nulitní, jelikož komise nebyla usnášeníschopná.

Ivan Hašek, předseda ČMFS:

"Já to považuji za cílený útok na vedení ČMFS. Proto jsem požádal pana Votíka, aby výkonnému výboru okamžitě vysvětlil, na základě čeho bylo takto rozhodnuto. Na příštím výkonném výboru to budeme řešit."

"Pokud jedna ze stran přinese listinu jako důkaz, tak je třeba si ověřit její pravost. A to tady podle mě neproběhlo. Přirovnám to k tomu, kdybych přišel na disciplinárku s papírem, na kterém by bylo napsáno ORK, pod tím by byli podepsaní tři lidé, kteří nikdy v ORK nebyli, a u toho by bylo napsáno, že se můj trest ruší. Disciplinární komise by pak na základě toho řekla, že neměla jiný dokument, a tak rozhodla podle tohohle papíru. To je absurdní," prohlásil Rajchl. "Disciplinární komise pro Čechy podle mě moc dobře věděla, jaké je naše stanovisko. Všechny informace k tomu byly veřejně dostupné," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.