ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Hašek vyzval Haškovce, ať odejde z výkonného výboru ČMFS

Velikost textu:

Praha - Předseda Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek dnes vyzval Milana Haškovce k rezignaci na post ve výkonném výboru kvůli jeho kauze s podvodem. Haškovec dostal v září od krajského soudu v Českých Budějovicích pokutu 30 000 korun za podvody, které měl způsobit, když byl zaměstnancem pivovaru Budvar. Škody na cizím majetku se měl dopustit tím, že si nechával proplácet fingované paragony, a tím zpronevěřil téměř 13 000 korun. On sám to ale popírá. Haškovec zatím odstoupit odmítl a požádá o důvěru na jihočeském krajském svazu, jehož je předsedou. Pokud důvěru nedostane, odstoupí.

Šéf ČMFS Ivan Hašek
Šéf ČMFS Ivan Hašek
Otevřít galerii
 • Šéf ČMFS Ivan Hašek autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1771/177065.jpg?1277913511
 • Českomoravský fotbalový svaz autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/649/64811.jpg?1233562270

"Vyzval jsem ho k rezignaci, ale odmítl. Nejprve chce požádat o důvěru na krajském svazu," uvedl na tiskové konferenci po zasedání výkonného výboru Hašek. "Tím moje pravomoc končí. Členové výboru jsou totiž voleni valnou hromadou a ta je jako jediná může i odvolat. Může tak učinit v únoru na svém zasedání," dodal.

Haškovec v současnosti působí mimo jiné jako předseda jihočeského krajského fotbalového svazu. I v této funkci se však potýká s podobnými problémy. Deník MF Dnes uvedl, že odvolací a revizní komise jihočeského fotbalového svazu podezírá Haškovce z toho, že si vypisoval cestovné na akce, na nichž nemohl být nebo na které nejel vlastním autem. Nešlo o první nesrovnalosti. V minulosti například Haškovec vyúčtoval fotbalovému svazu německou dálniční známku, ačkoli tam žádné známky pro osobní auta neexistují.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.