ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Mexický záložník zneškodnil reprezentačnímu střelci penaltu a udržel remízu

Velikost textu:
aktualizováno 18. 10. 2010 14:16

Pachuca (Mexiko) – Občas se ve fotbale stane, že místo vyloučeného brankáře musí zaskočit fotbalista z pole, aby se však takový gólmanský náhradník stal hrdinou zápasu zásluhou svých zákroků, už tak běžné není. V mexické lize se to podařilo mexickému záložníkovi Juanu Rojasovi, který chytil pokutový kop a udržel pro Pachucu remízu 1:1 v sobotním utkání s Moreliou.

Juan Rojas chytá penaltu
Juan Rojas chytá penaltu
Otevřít galerii
 • Juan Rojas chytá penaltu autor: ČT24, zdroj: www.youtube.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Faul brankáře Miguela Calera autor: ČT24, zdroj: www.youtube.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Běžely poslední minuty zápasu, když se na branku Pachuky řítil osamocený protihráč. Brankář Miguel Calero mu skočil pod nohy a byl z toho faul, po kterém následovalo vyloučení a pokutový kop. Jelikož Pachuca už vystřídala všechny hráče, musel za brankáře zaskočit hráč z pole.

Těžké úlohy se chopil záložník Rojas. Navlékl na sebe brankářský dres, rukavice a stoupl si na brankovou čáru. Proti němu se postavil mexický reprezentační střelec Miguel Sabah, který patří k nejlepším útočníkům ligy, a tak pro něj nemělo být proměnění penalty žádný problém. Poslal míč zkušeně k tyči, ale Rojas směr střely vystihl a bravurním zákrokem míč vyrazil.


Mezi třemi tyčemi zazářil i zaskakující český útočník Jan Koller, který v roce 2002 musel do branky Dortmundu v utkání s Bayernem Mnichov a uplatnil své brankářské zkušenosti z dorosteneckých let. Několika výtečnými zákroky si tehdy dokonce vysloužil zařazení do sestavy kola jako brankář.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.