ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Lavička má navzdory tristním výsledkům v FC Sydney důvěru

Velikost textu:

Sydney - Trenér fotbalistů FC Sydney Vítězslav Lavička má navzdory tristním výsledkům podporu vedení klubu. Tým je sice v australské lize bez výhry na posledním místě, výkonný ředitel klubu Edwin Lugt však prohlásil, že předčasné propuštění českému kouči nehrozí. "Vitjovi věříme a jsme přesvědčeni, že ještě dokáže sezonu zachránit," řekl Lugt. "Samozřejmě nejsme se situací spokojení, ale rozhodně nebudeme po pár špatných zápasech dělat unáhlená rozhodnutí," dodal.

Vítězslav Lavička
Vítězslav Lavička
Otevřít galerii
 • Vítězslav Lavička autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/380/37951.jpg?1219816965
 • Logo FC Sydney zdroj: wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/662/66169.jpg?1233730806

Podle Lugta za neutěšené postavení úřadujícího mistra můžou hlavně zranění klíčových hráčů. "Chápu, že po deseti kolech už lidé nechtějí slyšet výmluvy, ale například teprve v neděli (prohra 0:3 s Melbourne) měl Lavička k dispozici kompletní tým," uvedl funkcionář.

"Kdybychom hráli deset zápasů v nejsilnější sestavě, pak by to byl problém. Ale pravda je taková, že jsme měli hodně zraněných, a proto Vitjovi dáme šanci. Uvidíme, jak na tom budeme po dalších deseti kolech," přidal Lugt.

Lavička, který v minulé sezoně dovedl Sydney k titulu, má s klubem smlouvu do konce sezony. Už nyní však vedení rozhodlo, že pokud tým nepostoupí do šestičlenného play-off, kontrakt s bývalým koučem Sparty a Liberce neprodlouží. Sydney je momentálně na poslední, jedenácté příčce a na šesté místo ztrácí osm bodů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.