ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Rooney chce odejít z Manchesteru United

Velikost textu:

Londýn - Anglický fotbalový útočník Wayne Rooney odmítl prodloužit smlouvu s Manchesterem United. Čtyřiadvacetiletý reprezentant se podle Guardianu nepohodl s trenérem Alexem Fergusonem, a v zimě chce proto z klubu odejít. Neshody s Fergusonem odstartoval nedávný Rooneyho skandál s nevěrou a prostitutkami. Kouč poté přestal hvězdného útočníka stavět kvůli tlaku médií a poté jeho absenci v sestavě omlouval zraněním kotníku. Útočníkovi navíc nepomohla ani mizerná forma, protože ze hry v dresu United skóroval naposledy v březnu.

Wanye Rooney
Wanye Rooney
Otevřít galerii
 • Wanye Rooney autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/228/22711.jpg?1211310642
 • Anglický útočník Wayne Rooney autor: Roberto Candia, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

United spekulace o Rooneyho odchodu odmítají. "Něco takového je naprostý nesmysl," řekl mluvčí klubu. Rooney však minulé úterý spor s Fergusonem sám přiostřil. Za Anglii odehrál celý zápas s Černou Horou v kvalifikaci Eura 2012 a po něm prohlásil, že žádné zdravotní potíže nemá. Nyní navíc klubu oznámil, že nechce prodloužit smlouvu. 

Stávající kontrakt na 150 tisíc liber týdně Rooneymu vyprší za dva roky v červnu. Kdyby z United skutečně odešel, nestal by se první hvězdou, která United opustila kvůli neshodám s Fergusonem. V minulosti tak učinil David Beckham nebo Ruud van Nistelrooij.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.