ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Zbyněk Pospěch může opět hrát za brněnskou Zbrojovku

Velikost textu:
aktualizováno 13. 10. 2010 19:10

Praha - Odvolací a revizní komise ČMFS na svém dnešním zasedání přerušila trest Zbyňka Pospěcha, který měl od disciplinárky zastavenou činnost za nezaplacení smluvní pokuty 100 000 eur svému bývalému agentovi Ondřeji Chovancovi. ORK vrátila případ zpět arbitrážní a disciplinární komisi a až do dalšího projednání může hráč startovat za Zbrojovku Brno, ve které je i přes dubnovou výpověď stále u ČMFS registrován.

Zbyněk Pospěch
Zbyněk Pospěch
Otevřít galerii
 • Zbyněk Pospěch zdroj: fcslovanliberec.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/426/42530.jpg?1222188143
 • FC Zbrojovka Brno autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1911/191054.jpg?1283337707

Hráč podle Chovance bez jeho vědomí přestoupil v roce 2008 z norského Odd Grenland do Artmedie Bratislava. Agent proto požadoval uhrazení smluvní pokuty, a když k tomu nedošlo, disciplinárka vloni v listopadu zastavila Pospěchovi činnost. "Na základě směrnice FIFA nemohl být Pospěch potrestán. Tato směrnice nebyla v jeho případě Českomoravským fotbalovým svazem zohledněna," řekl Jiří Kubíček, který od poloviny srpna Pospěcha zastupuje.

Výpověď Zbrojovky je neplatná

Zbrojovka v dubnu Pospěchovi vypověděla smlouvu s odůvodněním, že kvůli trestu nemohl plnit povinnosti profesionálního fotbalisty. Ale výpověď je podle všeho neplatná. "Ve smlouvě mezi brněnským klubem a hráčem je klauzule, že v případě jednostranné výpovědi bude zaslán opis ukončení smlouvy svazu a arbitrážní komisi. Vedení Brna tento bod opomenulo splnit. Proto se Pospěch sám obrátil na arbitrážní komisi, aby posoudila, zde je jeho smlouva platná. V tuto chvíli je Pospěchova smlouva s Brnem řádně zaregistrovaná u ČMFS a je právoplatným hráčem Brna," dodal Kubíček.

Pospěch nyní věří, že bude moci opět hrát fotbal, a čeká, zda jej trenér Karel Večeřa osloví. "Jsem rád, že jsem se konečně dočkal a na svazu se našel někdo ochotný rozhodnout o mém případu. Rok čekání byl hodně dlouhý," uvedl Pospěch, jenž naposledy hrál loni v říjnu v Opavě proti Zlínu. Přes zimu až do dubna se připravoval s brněnskou juniorkou. "Snažil jsem se udržovat v kondici, trénoval individuálně a také s kamarády z divizního týmu v Kravařích. Z tohoto pohledu nebudu mít velké manko, i když herní výpadek asi bude znát," dodal Pospěch.

Večeřa zatím nechtěl situaci komentovat. "Nemám o případu žádné informace. Pospěcha neřeším. Podle našeho právníka u nás smlouvu nemá," poznamenal brněnský kouč.

Trenér Zbrojovky Karel Večeřa
Trenér Zbrojovky Karel Večeřa
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.