ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Jednadvacítka má šanci na olympiádu, bude nasazena při losu ME

Velikost textu:
aktualizováno 13. 10. 2010 14:37

Praha - Čeští fotbalisté mají reálnou šanci zahrát si po dvanácti letech znovu na olympijském turnaji. Evropu budou v Londýně v roce 2012 zastupovat vedle hostitelské země jen tři týmy, ale svěřenci trenéra Jakuba Dovalila zvládli jako jediní celou kvalifikaci mistrovství Evropy do 21 let bez porážky a při losování 9. listopadu v dějišti šampionátu v dánském Aalborgu budou nasazeni.

Jakub Dovalil
Jakub Dovalil
Otevřít galerii
 • Jakub Dovalil autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Radost českých hráčů po vstřelené brance autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1919/191843.jpg?1283540523

V kvalifikaci přitom neuspělo několik fotbalových velmocí, které v této věkové kategorii tradičně sklízejí úspěchy. Německé obhájce titulu vyřadili už ve skupině právě čeští fotbalisté, v baráži pak překvapivě vypadli Italové, kteří vyhráli pět z deseti posledních šampionátů, i Nizozemci, dvojnásobní vítězové z let 2006 a 2007. Ve hře už nejsou ani mladí Francouzi a Portugalci, zato na "malé Euro" poprvé pronikli fotbalisté Islandu. 

 Los rozdělí osmičku finalistů do dvou čtyřčlenných skupin a Češi budou nasazeni spolu s domácím Dánskem, Španělskem a Islandem. Druhou čtveřici tvoří Anglie, Švýcarsko, Ukrajina a Bělorusko.

přehrát video
Návrat vítězné jednadvacítky

Čeští mladíci tak mohou dostat velmi přijatelnou skupinu se Švýcarskem, Běloruskem a Islandem, který v kvalifikaci dvakrát porazili. Ale také mohou narazit na Španělsko a Anglii, která jim před dvěma lety uštědřila poslední porážku. 

Do semifinále postoupí z každé skupiny dva týmy. Pokud mezi nimi bude Anglie, pak bude účast v semifinále automaticky vstupenkou na olympiádu. Kdyby Angličané vypadli ve skupině, bude se hrát ještě o třetí místo a do Londýna postoupí jen bronzový tým. Turnaj budou od 11. do 25. června 2011 hostit dánská města Aarhus, Herning, Aalborg a Viborg.

ME 2011 ve fotbalu do 21 let
ME 2011 ve fotbalu do 21 let
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.