ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Bílek: Zápas jsme měli pod kontrolou, ale výhra měla být vyšší

Velikost textu:

Vaduz - Celý zápas proti Lichtenštejnsku měli čeští fotbalisté pod kontrolou, ale výhra mohla a měla být podle trenéra Michala Bílka mnohem vyšší. Kouč byl spokojen především s tím, že se prosadili oba útočníci včetně novice Václava Kadlece, ale soupeř prý opět potvrdil svoje ofenzivní možnosti. Bílek se o složení útoku rozhodl oficiálně sice až na poslední chvíli, ale přemýšlel prý o něm už od pátečního duelu se Skotskem. "Pořád se mi jevilo, že na soupeře tohle bude nejlepší volba. Kadlecova rychlost se měla projevit, jeho zrychlení v kombinaci je důležité," vysvětloval trenér, proč dal přednost osmnáctiletému mladíkovi na úkor zkušenějších hráčů.

Michal Bílek
Michal Bílek
Otevřít galerii
 • Michal Bílek autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2005/200499.jpg?1286468622
 • Václav Kadlec a Michal Bílek autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Spolupráce s Tomášem Necidem prý také klapala. "Ale pro Vaška to rozhodně nebylo jednoduché, ovšem on si s tím poradil včetně bravurního zakončení. Jeho reprezentační rozjezd je hodně slibný," pochválil talentovaného sparťana kouč. 

Spokojen je s včerejší výhrou, ale už méně s tím, že nebyla výraznější. "Měli jsme zápas po celou dobu pod kontrolou, ale po pauze hra upadala. Přesto jsme měli tři brankové možnosti a nějaký gól jsme měli přidat," řekl Bílek na konci kvalifikačního podzimu, s kterým ale spokojen není. "Naším cílem bylo devět bodů, takže zcela spokojeni být nemůžeme," prohlásil trenér, který už začal plánovat, jak poskládá tým na listopadový přípravný zápas v Dánsku.

Domácí kouč Bidu Zaugg vyzdvihl výkon českého výběru. "Češi hráli podobným stylem jako Španělé, i když ty jejich kombinace asi byly o něco výše. Přesto si myslím, že přes porážku s Litvou Češi obsadí druhé místo ve skupině, jejich kvalita je vysoká a dnes to znovu potvrdili. My jsme měli možnost zápas ovlivnit jen do přestávky, ale ztratili jsme hodně sil a pak už nemohli se zápasem nic udělat," prohlásil lichtenštejnský trenér.

Václav Kadlec strach z premiéry neměl. "Malá nervozita je vždy, ale s prvním dotekem to ze mě spadlo a pak se mi už hrálo dobře. Všichni kluci mi pomáhali, pořád jsem odněkud slyšel povzbuzující slova," ocenil mladý útočník své spoluhráče. Oba góly se zrodily po střelách z větší vzdálenosti, ale to prý byl záměr. "Ten míč má zvláštní vlastnosti, tak jsme to záměrně zkoušeli ze všech pozic. Ta moje střela ale prošla trochu se štěstím některému hráči mezi nohama," vrátil se ke své premiérové reprezentační brance.

Mladšího kolegu pochválil i Tomáš Necid. "Je dobře, že se trefil hned napoprvé, mně se to tehdy v San Marinu také podařilo. Pro každého útočníka je to určitě povzbuzení," řekl útočník CSKA Moskva. Necid skóroval v národním týmu posedmé. "Ale vstřelil jsem už hezčí góly, ovšem tento byl hodně důležitý. Přáli jsme si dát rychlý gól, a když přišel druhý, soupeř už neměl sílu to zlomit," usmíval se mezi novináři útočník.Reprezentační kapitán Tomáš Rosický litoval, že v druhém poločase nepřišel další rychlý gól, který mohl českou hru ještě více zklidnit. "Kdybychom podrželi míč více i po pauze, mohli jsme utkání kontrolovat ještě více. Třetí branka tomu chyběla," uznal záložník, jehož mrzelo, že výhra na půdě outsidera nebyla výraznější.

Lichtenštejnsko - ČR
Lichtenštejnsko - ČR
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.