ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Duel mezi Itálií a Srbskem byl ukončen kvůli hostujícím fanouškům

Velikost textu:
aktualizováno 12. 10. 2010 23:55

Janov - Kvalifikační zápas mezi fotbalisty Itálie a Srbska v Janově byl po necelých sedmi minutách předčasně ukončen kvůli řádění hostujících fanoušků, kteří házeli na hřiště světlice a zapalovali v hledišti pyrotechniku. Už začátek byl kvůli nim odložen o 35 minut. Srbsku nyní hrozí kontumační prohra 0:3. Srbští fanoušci se už v průběhu dne střetli s policií a před plánovaným výkopem ve 20:50 zapalovali na tribuně světlice. Někteří z nich navíc vylezli na plot a vyřezali díry v síti, která jim měla zabránit v házení předmětů na hřiště a na italské protějšky.

Italské pořádkové jednotky před srbskými fanoušky
Italské pořádkové jednotky před srbskými fanoušky
Otevřít galerii
 • Italské pořádkové jednotky před srbskými fanoušky zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Letící světlice od srbského kotle zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Krátce poté, co hráči přišli na trávník, aby zahájili zápas podle plánu a vyslechli si hymny, se raději urychleně vraceli do kabin. Policie a pořadatelé se pak snažili uklidnit srbské příznivce, v italském sektoru navíc museli zasahovat hasiči, kteří na sedačkách likvidovali světlice hozené od hostů. 

Duel nakonec začal se zpožděním zhruba 35 minut, ale po několika minutách, kdy Srbové začali házet na trávník světlice, ho skotský rozhodčí Craig Thomson přerušil. Necelou hodinu poté pak utkání definitivně ukončil.


Srbská média zároveň informovala, že brankářská jednička Vladimir Stojkovič požádal kvůli fanouškům o to, aby nemusel k zápasu nastoupit. Důvodem měly být výhružky a urážky od srbských ultras, které si vyslechl cestou na stadion. Místo něj skutečně nastoupil Željko Brkič.

 

Srbsko v pátek v kvalifikaci prohrálo 1:3 doma s Estonskem, což byl první zápas pod novým trenérem Vladimirem Petrovičem. Výhružky Stojkovičovi nicméně podle všeho souvisely spíše s jeho současným působením v Partizanu Bělehrad, ačkoli je odchovancem městského rivala Crvené Zvezdy.

Srbský fotbalový rowdie
Srbský fotbalový rowdie
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.