ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Nedvěd se má stát členem správní rady Juventusu

Velikost textu:

Milán - Bývalý český fotbalový reprezentant Pavel Nedvěd byl navržen na post ve správní radě Juventusu Turín, kde hrával. Vlastníci italského klubu totiž chtějí představenstvo rozšířit ze sedmi členů ne jedenáct a jedno z volných míst nabídli právě Nedvědovi. Navržené kandidáty bude schvalovat valná hromada na zasedání 27. října. V prohlášení to oznámil prezident klubu Andrea Agnelli.

Pavel Nedvěd
Pavel Nedvěd
Otevřít galerii
 • Pavel Nedvěd autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Pavel Nedvěd v dresu Juventusu autor: Gianni Schicchi, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/496/49597.jpg?1225316763

Nedvěd je již od konce své kariéry v červnu 2009 spojován s návratem do Juventusu v jiné než hráčské roli. Nejčastěji se spekulovalo o trenérovi mládeže a někteří fanoušci ho dokonce chtěli za trenéra prvního týmu. Nakonec se však zdá, že osmatřicetiletý Nedvěd zasedne do správní rady jako jeden z ředitelů, a bude tak mít výrazný vliv na chod klubu.

Bývalý hráč Sparty a Lazia Řím působil v Juventusu devět let a pomohl týmu ke dvěma titulům i k postupu do finále Ligy mistrů. V roce 2003 také získal jako hráč "Staré dámy" Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy.

Vedle Nedvěda byli na vstup do správní rady navrženi také současný sportovní ředitel klubu Giuseppe Marotta, právník Michele Briamonte a jeden z ředitelů hlavního podílníka Juventusu společnosti Exor Aldo Mazzia.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.