ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Reprezentace řeší před Skotskem problémy v útoku

Velikost textu:

Praha - Českou fotbalovou reprezentaci čeká proti Skotsku stěžejní zápas v kvalifikaci o mistrovství Evropy 2012. Proti Skotsku slibuje trenér Michal Bílek ofenzivně laděnou hru, která má přinést góly, celý trénink byl proto zaměřen právě na hru útočníků. Český útok Baroš-Fenin proti Litvě selhal, oba jmenovaní jsou ale zranění a Bílek tak musí se složením útočné řady improvizovat. Nabízí se čtveřice povolaných Necid, Bednář, Magera a mladý Kadlec. Problém je ale v tom, že Roman Bednář s Tomášem Necidem v anglické, respektive ruské lize nenastupují.

Fotbalový útočník Václav Kadlec s reprezentačním koučem Michalem Bílkem
Fotbalový útočník Václav Kadlec s reprezentačním koučem Michalem Bílkem
Otevřít galerii
 • Fotbalový útočník Václav Kadlec s reprezentačním koučem Michalem Bílkem autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbalový útočník Roman Bednář autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Roman Bednář za West Bromwich nastoupil pouze v jediném utkání Premier League a ještě ani jednou v sezoně nestrávil na trávníku 90 minut. Přesto věří, že se to do pátečního duelu se Skotskem, kde dva roky oblékal dres Heart of Midlothian, zlepší. Neskrýval, že ho potěšilo, že navzdory malému hernímu vytížení v klubu nechybí v nominaci národního týmu.

"Je super, že jsem tady. Vztah s trenérem Bílkem je o milion procent lepší, než kdy pro mě tady byl. Trenér mi volá, ptá se mě, jak na tom jsem. S tímhle jsem spokojený a budu se snažit odevzdat pro něj i pro tým maximum," poznamenal Bednář. Očekává podobný obraz hry jako při nevydařeném duelu s Litvou, který národní tým prohrál 0:1. "Bude to to samé. Sleduju Skoty pět šest let a taky pořád hrají na brejky a často jen na jeden gól. Nebude to jednoduché," dodal.

přehrát video
Reprezentační trable s útočníky

Nováček Kadlec z případné premiéry obavy nemá

Osmnáctiletý Václav Kadlec příliš nepřipomínal nováčka fotbalové reprezentace, když absolvoval své první vystoupení před novináři v národním týmu. O případném debutu proti Skotsku sice sparťanský útočník hovořil s respektem, obavy ale na něm patrné nebyly. "Ze vstupu mezi nové spoluhráče mívám ostych, ale na trávníku určitě ne. Tam ze mě všechno hned spadne," řekl na důkaz své pověsti hráče, kterému nechybí sebevědomí.

Roman Bednář o své pozici v klubu:

"S trenérem jsem se bavil, že moc nehraju. Že i když vyhráváme, nebo prohráváme, jsem pořád na lavičce. On mi řekl, že se mi nepovedl zápas na Chelsea a že je pro mě trochu neštěstí, že se týmu od té doby daří."

Jinak prý však přijel, aby se hlavně koukal okolo sebe. "Musím se učit od každého něco. Od jednoho kvalitu přihrávky, od druhého zase profesionální přístup," poznamenal, že bere první nominaci jako fotbalovou školu, která mu může hodně dát do budoucnosti.

Trénink fotbalové reprezentace
Trénink fotbalové reprezentace
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.