ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Fotbalisté se sešli před zápasem se Skotskem, všichni jsou fit

Velikost textu:
aktualizováno 4. 10. 2010 22:09

Praha - Česká fotbalová reprezentace se sešla před klíčovým kvalifikačním zápasem se Skotskem a následným utkáním s Lichtenštejnskem. Nikdo z hráčů nepřijel zraněn, bez potíží dorazil i dnešní čerstvý třicátník Tomáš Rosický. Tři hráči chyběli - Romana Hubníka s Václavem Kadlecem čekají dnešní ligové dohrávky, Tomáš Hübschman se připojí k týmu po příletu z Ukrajiny dnes odpoledne.

Tomáš Rosický na tréninku reprezentace
Tomáš Rosický na tréninku reprezentace
Otevřít galerii
 • Tomáš Rosický na tréninku reprezentace autor: Vladislav Galgonek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Reprezentační trenér Michal Bílek a v pozadí manažer národního týmu Vladimír Šmicer autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Trenér Michal Bílek přivítal fotbalisty jako obvykle v Dejvicích, ale nikoli v hotelu Praha, ale v Crown Plaza. Reprezentace chtěla mít větší klid na přípravu než v tradičním hotelu, kde je tentokrát řada dalších akcí. "Dorazilo sedmnáct hráčů, žádný z nich nehlásil žádné potíže a doufám, že to samé se dozvíme i od trojice, která dorazí později," řekl Bílek.

Do zápasu proti Skotsku, které bude podle všeho klíčem k případnému postupu na evropský šampionát, se budou fotbalisté věnovat především ofenzivě, protože proti Litvě v produktivitě vyhořeli. "Budeme se soustředit na ofenzivní trénink. Musíme být efektivnější, musíme lépe nacvičit standardní situace," uvedl na tiskové konferenci reprezentační kouč.

přehrát video
Fotbalová reprezentace se sešla před Skoty

Bílek postaví dva útočníky

Právě se složením útočné formace bude mít problémy. Milan Baroš je zraněn a další útočníci nenastupují pravidelně. "Je dobře, že ve formě je Magera, také Kadlec dokazuje, že i když bude nováček, tak zkušeností přes své mládí má dostatek," jmenoval Bílek dva hráče, kteří v minulém utkání v týmu nebyli.

Prozradil, že proti Skotsku vyšle do boje hned od začátku dva útočníky. Rovněž uvedl, že Michal Kadlec tentokrát nastoupí na obvyklém místě na levé straně obrany, kde může ofenzivě hodně přispět. "Nemá to však žádnou souvislost s utkáním proti Litvě, kde hrál na stoperu. Tam jsme ho kvůli rychlosti potřebovali, nyní máme na tento post Suchého, kterému se pravidelně daří v klubu, a také Rajnoch je v dobré pohodě," uvedl na adresu hráčů, kteří by měli nastoupit vedle Hubníka na postu ve středu obrany, kde chybí dlouhodobě zraněný Tomáš Sivok.

V prodeji je ještě na čtyři tisíce vstupenek. "Ale diváci si je musí přes terminály Sazky nejdéle ve středu objednat a ve čtvrtek vyzvednout. V den utkání se už prodávat nebudou," řekl mluvčí mužstva Petr Svěcený.

Lukáš Magera
Lukáš Magera
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.