ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Olomouc uvidí přímý souboj o druhé místo fotbalové ligy

Velikost textu:

Olomouc - Vyvrcholením 11. kola první fotbalové ligy bude souboj o druhé místo a možnost začít se stíhající jízdou vedoucí Plzně. Druhá Olomouc přivítá třetí Spartu, která se potřebuje oklepat po čtvrteční tříbrankové sprše od CSKA Moskva v Evropské lize. Oba týmy mají shodně 19 bodů, vítěz může stáhnout náskok lídra na devět bodů. Olomouc doma nad Spartou dvanáct let nevyhrála, ale tentokrát ji za jejím skalpem požene pravděpodobně vyprodaný stadion. O lístky je velký zájem, přímý souboj o druhé místo bude mít náležitou kulisu.

Utkání Sparta - Olomouc
Utkání Sparta - Olomouc
Otevřít galerii
 • Utkání Sparta - Olomouc zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Sigma Olomouc - Sparta Praha zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Vnímáme tu předzápasovou atmosféru. Bude to svátek pro celé Olomoucko. Věřím, že zápas zvládneme a druhé místo uhájíme," prohlásil trenér Zdeněk Psotka před důležitým utkáním. Sigma sice v minulém kole přišla o neporazitelnost, ale podle Psotky by to mladé mužstvo srazit dolů nemělo. "Naopak nás to ještě více namotivuje, máme velkou chuť Spartu porazit a začít novou šňůru," tvrdí bojovně trenér, podle kterého si musí jeho svěřenci dát pozor na brejky. "Sparta k nim má dobré typy hráčů jako třeba Wilfrieda, Kadlece nebo Sionka," naznačil Psotka, co očekává od Letenských.

Hosté přijedou s respektem k soupeři, ale jiný cíl než vítězství mít nemohou. "Olomouc má svoji kvalitu a v tabulce je nahoře zaslouženě, bude to nepříjemný soupeř. Navíc v posledních letech to býval vždy velký rival," připomněl trenér Jozef Chovanec dramatické souboje z minulosti. Přes dobrou bilanci to neměli sparťané podle něj nikdy jednoduché.

V náročném programu nevylučuje kouč změny v sestavě, i když jednu musel málem udělat hodně nechtěně. Bony Wilfried měl odcestovat na sraz reprezentace Pobřeží slonoviny, ale Spartě se podařilo dojednat, že odletí za spoluhráči až po ligovém utkání. Obhájce titulu se tak představí po delší době s reprezentační útočnou dvojicí, protože opožděná cesta za národním týmem čeká večer také Václava Kadlece.

Chovanec ale nevylučuje změny, především ve středové řadě. Ve čtvrtek nehráli Libor Sionko s Markem Matějovským a především Sionkův start se dá očekávat. "Při našem programu je logické, že změny děláme a hráči se musejí umět smířit s tím, že párkrát nehrají. Někdy je to dáno i změnou stylu hry," vysvětlil kouč, podle kterého musejí jeho svěřenci zvýšit důraz ve středové řadě.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.