ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Nový kouč Slavie Petrouš chce hlavně zlepšit ovzduší v kabině

Velikost textu:
aktualizováno 30. 9. 2010 19:26

Praha - Zlepšit atmosféru v kabině, posílit sebevědomí a být produktivnější, to jsou první cíle nového trenéra fotbalistů Slavie Praha Michala Petrouše. Na pozici hlavního kouče se z místa asistenta posunul ve středu po odstoupení Karla Jarolíma. Přesný důvod slávistického úpadku Petrouš nezná. "Kdybychom to věděli, tak v krizi nejsme. Nepodařilo se nám pár zápasů. A i když jsme hráli hezký fotbal, tak jsme nebyli efektivní a prohrávali. Sedla na nás deka a to kluky sráží," uvedl Petrouš.

Michal Petrouš
Michal Petrouš
Otevřít galerii
 • Michal Petrouš autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • SK Slavia Praha autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1911/191043.jpg?1283337402

Nástup do pozice hlavního trenéra byl nečekaný. "Před středečním tréninkem mi to oznámil ředitel klubu Miroslav Platit a já se vůbec nerozmýšlel," řekl na dnešní tiskové konferenci novinářům Petrouš, který tak v pátek zažije svoji prvoligovou trenérskou premiéru. A shodou náhod proti Plzni, tedy týmu, kde končil svoji hráčskou kariéru a vydal se na trenérskou cestu.

"Přišel jsem do Slavie na zavolání Karla Jarolíma a byl jsem rád, že se od něho něco přiučím. Vedení situaci vyhodnotilo a byl jsem hozen do vody. Karel už asi neměl sílu bojovat a přehodil to na nás. My asistenti nebyli tak na očích, hlavní kouč je takový hromosvod," vysvětlil Petrouš rychlou přeměnu a věří, že spolu se svými asistenty má sílu, kterou dokážou přenést na hráče.

přehrát video
Trenér Petrouš nastínil své vize

Michal Petrouš, nový trenér Slavie:

"Jsem zde krátce, nezaujatý a to možná byl jeden z důvodů, který rozhodl, že jsem se stal hlavním trenérem. Věříme, že kluci kopat umí a snad by se to mohlo projevit již zítra."

Zda je na místě dočasně, prý nový kouč neřeší. "Tak to neberu, hlavně se budu snažit udělat maximum, pomoci Slavii, aby se dostala tam, kam patří. Bude to těžká cesta, ale doufáme, že to zvládneme," řekl optimisticky Petrouš. "Já budu spokojen s tím, když spokojeni budou kluci v kabině po zápase, když budou mít z fotbalu radost. Nyní tam není pozitivní atmosféra, jsou skleslí a to je můj první úkol," zdůraznil Petrouš.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.