ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Fotbalová nuda v souboji dvou Viktorek branku nepřinesla

Velikost textu:
aktualizováno 30. 3. 2008 12:41

Praha - Nudný fotbal s minimem šancí a nulou v kolonce vstřelených branek nabídl dnešní souboj dvou Viktorií v rámci 23. kola první ligy. Nejblíže gólu byl už po čtyřech minutách žižkovský Kušnír, jehož dalekonosný pokus zastavilo břevno plzeňské branky. Pražané na vlastním hřišti na jaře poprvé ztratili body, Plzeň naopak zastavila sérii čtyř porážek.

Fotbalová nuda v souboji Viktorií branku nepřinesla.
Fotbalová nuda v souboji Viktorií branku nepřinesla.

Západočeši po slibném startu jarní sezony zabředli do hluboké krize, ale na Žižkově je neprobraly rozsáhlé změny v sestavě ani pokuty, které údajně mužstvo v týdnu dostalo. Začátek totiž jednoznačně patřil Pražanům; nejprve pálil po rychlém průniku pouze do Krbečkovy náruče Švancara a ve 4. minutě ostrou střelou z dobrých 25 metrů málem zbořil břevno Kušnír.

Tím ovšem nápor domácích skončil a těžiště hry se přesunulo do středu pole. Hostům se vůbec nedařila kombinace. Útočník Varadi, který se vrátil do sestavy po vyloučení ve Zlíně, se prakticky nepotkal s balonem a znovu se nedařilo ani Francouzovi Sylvestremu.

Plzeň opět vedl asistent Michal Petrouš, hlavní trenér Stanislav Levý, který si odpykával druhou polovinu disciplinárního trestu, musel trápení svěřenců sledovat z hlediště.

Domácí se opět probudili až pět minut před poločasem, kdy se po dlouhém autu z otočky snažil prosadit Demjan, kterého zblokoval Smola. Mírná převaha Žižkova pokračovala i po příchodu z kabin. V 54. minutě vyprášil Krbečkovy rukavice Šťastný, vzápětí nedosáhl na přízemní centr z pravé strany Švancara.

Žižkovští se postupně zcela přizpůsobili bídné hře hostů, a tak diváci čekali na větší šance marně. V 64. minutě se poprvé vážněji zapotil domácí gólman Bartalský, kterého málem překvapilo, že Sylvestreho přímý kop prošel až k brance.

Stereotypní snaha Pražanů o nápor postrádala nápad i klid, a tak mohli deset minut před koncem udeřit hosté, kdyby Trappova skákavá střela těsně neminula pravou tyč. V závěru znovu přitlačili domácí; pět minut před koncem napřáhl Koukal a Západočeši stihli zblokovat míč až v poslední chvíli. Za dvě minuty mohl rozhodnout Labant, jenž si naběhl na Xavierův centr, ale prudká hlavička mířila vedle. Oba celky si tak za utrápenou remízu rozdělily po bodu.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.