ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Vlášek: Jarolímův přístup byl riskantní, poslední rok už risk nevyšel

Velikost textu:

Praha - Odchod Karla Jarolíma ze Slavie překvapil i fotbalového komentátora redakce sportu Vlastimila Vláška. Tím spíš, když podle Vláškova očekávání skončila Jarolímova nabídnutá rezignace o víkendu odmítnutím klubu. Slavie je ale v situaci, kdy nějaké řešení bylo na místě: "Slavie má za sebou šňůru nepovedených zápasů. V současném fotbalu hraje velkou roli třeba to, kdo dá první gól. V české lize není mnoho mužstev, které dokážou otáčet výsledky. Slavie mezi ně nyní nepatří, i jí se dvakrát nebo třikrát stalo, že když dostala gól, nenašla sílu na otočení výsledku."

Karel Jarolím
Karel Jarolím
Otevřít galerii
 • Karel Jarolím autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/958/95759.jpg?1246275522
 • SK Slavia Praha autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1911/191043.jpg?1283337402

Na současném stavu se podle Vláška podílí jak přestupová politika Slavie, tak současná forma týmu. "Teď to vypadá, že Jarolím nenašel posily především v útoku. Začátek sezóny Slavii vyšel proto, že góly dávali za útočníky jiní, třeba Kisel. Když přestali, nastaly problémy. Ve Slavii teď nejsou hráči, aby mohla hrát o titul. Ale nejsou ani tak špatní, aby musela hrát o záchranu," dodal Vlášek k tomu, že se klub z Edenu propadl jen bod nad pásmo sestupu.

Jarolím měl ve Slavii silnou pozici, ale podle Vláška se někdy při hledání posil nechal zatáhnout do vazeb na agenty a svázat finančními podmínkami. "Hráči často putují na přestupním trhu podle toho, jak je někdo chce, jestli jsou levnější, když někde zbudou. Jarolím každé přestupní okno vyměnil řadu hráčů. Byl to velmi riskantní přístup, který dlouho vycházel, ale poslední rok už to nebylo ono."

Nedá se předpokládat, že by 54letý kouč navěky přetrhl pouto k týmu, ve kterém trénoval už třikrát. Patří k nejúspěšnějším slávistickým trenérům, získat dva tituly za sebou se v klubu nikomu nepovedlo půl století a Jarolím pomohl i k historickému postupu červenobílých do Ligy mistrů. "Když bude někdy ve Slavii odvolaný trenér, tak se Jarolím zase objeví v okruhu těch, o kterých se bude uvažovat. Až odezní současné zklamání, tak si slávisté budou pamatovat spíš jeho trenérské úspěchy. Určitě zůstává trenérem-slávistou," uzavřel Vlášek.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.