ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Olomouc se v Teplicích na moc nezmohla a přišla o neporazitelnost

Velikost textu:
aktualizováno 27. 9. 2010 20:14

Teplice - Fotbalisté Olomouce přišli o podzimní neporazitelnost. V 10. ligovém kole prohráli v Teplicích 0:1 a za celý zápas si nevytvořili prakticky jedinou šanci. Zápas v typicky nevlídném podzimním počasí a před nejnižší ligovou návštěvou sezony rozhodl v 78. minutě teplický obránce Vidlička, jehož rána ze třiceti metrů projela na podmáčeném trávníku až do sítě. Olomouc zůstala druhá, Teplice se posunuly na šestou příčku. Severočeši zdolali Olomouc po téměř pěti letech. Vůbec první ligový start si v teplickém dresu odbyl sotva osmnáctiletý bosenský mladík Čajič, ale pro vývoj zápasu to zpočátku nebylo příliš podstatné.

Fotbalisté Teplic
Fotbalisté Teplic
Otevřít galerii
 • Fotbalisté Teplic autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Teplice - Olomouc zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Záznam utkání Teplice - Olomouc sledujte zde

Mnohem větší roli totiž hrály zima, vydatný déšť a nacucaný trávník, které nenechaly hráče příliš kombinovat. Jak Teplice, tak Olomouc přitom sázejí na technický fotbal, a tak prořídlé tribuny bavily spíš krkolomné souboje a desetimetrové skluzy než biliárové kombinace.

O něco aktivnější byli v první půli Tepličtí, ale hrozit dokázali jen střelami zpoza vápna. Ve 27. minutě napřáhl deset metrů před ním Ljevakovič a brankář Drobisz jeho skákavou střelu jen stěží vyrazil na roh. Za deset minut to zkusil pro změnu druhý bosenský záložník v teplickém dresu Čajič, ale jeho halfvolej po rohu letěl kousek nad. Závěr poločasu naopak patřil Sigmě, která dokázala domácí načas zatlačit na jejich polovinu a málem šla do vedení; Bajerova technická střela ovšem ve 44. minutě horní růžek těsně minula. 

O výhře Teplic rozhodl Vidlička

I když hustý déšť nepřestal ani po přestávce, fotbal přece jen získal na zajímavosti a začaly se rodit šance. Hned na úvod poločasu narýsoval ideální kolmici do vápna Mareš a mladíček Čajič byl v ideální střelecké pozici, jenže levačkou a v tísni branku netrefil. Po hodině hry zase oklamali ofsajdovou past Olomouce Vondrášek s Mahmutovičem, a i když se rychlý brejk utopil v loužích, nakonec z něj byla nepříjemně tvrdá rána Mareše, kterou Drobisz jen stěží vyrazil.

Olomouc sice byla v poli minimálně stejně aktivní, jejím akcím ale na rozdíl od domácích chyběl moment překvapení. I proto dál hrozily hlavně Teplice. Čajič si v 74. minutě zaběhl na další kolmici a po jeho pasu napříč vápnem se natahoval Mahmutovič, ani skluzem na něj ale nedosáhl. Za další čtyři minuty už se ovšem Teplice dočkaly. Na odražený míč si naběhl Vidlička a z dobrých třiceti metrů plácl do míče, který projel skrz klubko těl až do sítě.

 

Pro promočené utkání před nejnižší návštěvou sezony to byl rozhodující moment. Olomouc se totiž zmohla jen na platonický tlak a spíš než k vyrovnání měla blízko k dalšímu inkasovanému gólu. V 90. minutě poslal Verbíř do sóla Mareše, ten se ale po kličce Drobiszovi vytlačil z úhlu a do sítě už míč neprocpal.

Teplice - Olomouc
Teplice - Olomouc
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.