ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Hradci Králové hrozí trest za příliš nabité tribuny

Velikost textu:

Praha - Fotbalistům Hradce Králové hrozí trest za překročení povolené kapacity stadionu. Disciplinární komise kvůli tomu zahájila s ligovým nováčkem řízení. Na tribunách s kapacitou 6 000 diváků bylo při zápasech proti Spartě a Slavii podle odhadů až dvojnásobné množství lidí. Utkáním Hradce se Slavií Praha v osmém ligovém kole se bude zabývat disciplinárka rovněž kvůli výtržnostem hostujících fanoušků. Řešit bude také chování příznivců Baníku Ostrava, kteří vnikli na hřiště a napadli vlastní hráče po prohraném pohárovém zápase ve Slavičíně.

Hradečtí fotbalisté s fanoušky
Hradečtí fotbalisté s fanoušky
Otevřít galerii
 • Hradečtí fotbalisté s fanoušky autor: Alexandra Mlejnková, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • FC Hradec Králové autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1911/191036.jpg?1283336759

Před disciplinární komisí dnes vypovídal bývalý generální sekretář ČMFS Petr Fousek kvůli výsledkům auditu hospodaření svazu z let 2006 až 2009. "Mě se z toho auditovaného období týká přibližně jen čtvrtina. Popsal jsem, jak to v tu dobu fungovalo. Co se dělo po mém odchodu v březnu 2007, již pochopitelně nevím," řekl Fousek.

Vedení svazu ve středu oznámilo, že bude po bývalých představitelích ČMFS vymáhat škodu až do výše 24 milionů korun, která podle auditu vznikla jejich špatným hospodařením. Disciplinární komise zveřejní své závěry až po vyslechnutí všech pozvaných a po prozkoumání dostupných materiálů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.