ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Šírl se po návratu z Petrohradu upsal Mladé Boleslavi

Velikost textu:
aktualizováno 14. 9. 2010 15:08

Mladá Boleslav - Fotbalista Radek Šírl se dohodl po návratu z Petrohradu na působení v Mladé Boleslavi. Osminásobný český reprezentant, který v roce 2008 vyhrál s ruským klubem Pohár UEFA a evropský Superpohár, se v novém působišti dohodl na smlouvě do června roku 2012. "Po dost dlouhé době strávené v zahraničí jsem se už chtěl vrátit domů. Pořád mám do fotbalu velkou chuť, v Boleslavi zase chci něco dokázat. Lákají mě ambice klubu," prohlásil Šírl.

Radek Šírl novým hráčem Mladé Boleslavi
Radek Šírl novým hráčem Mladé Boleslavi
Otevřít galerii
 • Radek Šírl novým hráčem Mladé Boleslavi zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Český fotbalista Radek Šírl autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • FK Mladá Boleslav autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1911/191033.jpg?1283336620

V Zenitu měl smlouvu do roku 2011, ale po nástupu nového kouče Luciana Spallettiho se i vinou zdravotních potíží v letošní sezoně ruské ligy vůbec neobjevil. Devětadvacetiletý fotbalista proto dostal svolení k odchodu a do Mladé Boleslavi přichází jako volný hráč. Konec Šírlova angažmá v Petrohradu ještě musí po středečním návratu z dovolené posvětit generální ředitel Zenitu Maxim Mitrofanov, což je podle Šírlova agenta Viktora Koláře ze společnosti Sport Invest International jen formalita.

Radek Šírl, nová posila Mladé Boleslavi

"Přece jenom jsem nějakých osm měsíců nehrál zápas. Už jsem sice naprosto zdravý, ale v poslední době jsem jen trénoval, takže mi trochu herní praxe chybí. Ale věřím, že to nebude trvat dlouho a budu zase připravený."

přehrát video
Radek Šírl bude hrát v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav by ještě v týdnu měla dostat hráčovu transferkartu, takže Šírl by mohl být připravený už k nedělnímu ligovému utkání s Teplicemi. Český fotbalista, který může nastupovat na levém kraji zálohy i obrany, se do české ligy vrací po necelých osmi letech strávených v Petrohradu. V roce 2007 s ním vyhrál také ruskou ligu a měl na tom velkou zásluhu, když v posledním utkání sezony gólem proti Saturnu Moskevská oblast o titulu rozhodl. V české nejvyšší soutěži nastupoval v minulosti za Bohemians a Spartu. 

Šírl je pátou posilou, která v létě do mladoboleslavského klubu přišla. Před ním dorazili obránci Petr Johana a Makedonec Vladimir Dimitrovski, černohorský záložník Ivan Delič a australský útočník Kerem Bulut. Na testech je ve středočeském klubu makedonský útočník Goce Toleski, který dříve hrál v Mostě, Slavii a Olomouci. Během týdne by se mělo rozhodnout o tom, zda v Boleslavi zůstane.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.