ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Fotbalová '21' narazí v baráži o ME na Řecko

Velikost textu:
aktualizováno 10. 9. 2010 18:26

Herning - Fotbalová reprezentace do 21 let narazí v baráži o účast na mistrovství Evropy v roce 2011 na Řecko. Češi sehrají první zápas 8. října doma, odveta je na programu o čtyři dny později na soupeřově půdě. Rozhodl o tom dnešní los v Herningu v Dánsku, které příští rok nejlepších osm výběrů do 21 let hostí. Domácí Dánové mají účast jistou, dalších sedm účastníků vzejde ze sedmi barážových dvojic.

Lukáš Vácha
Lukáš Vácha
Otevřít galerii
 • Lukáš Vácha autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Radost české jednadvacítky zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Češi byli před dnešním losováním i díky úspěšně zvládnuté kvalifikaci, v níž společně s Ukrajinou jako jediní neprohráli, mezi sedmičkou nasazených celků. Strašilo je však, že by je los mohl svést dohromady například s velmocemi Španělskem nebo Anglií. Těm se naopak v kvalifikaci příliš nedařilo a postup do baráže si zajistily až na poslední chvíli.

Ondřej Mazuch, obránce Anderlechtu

"Myslím, že jsme dostali přijatelného soupeře na to, kdo další na nás mohl vyjít. Trochu nevýhodou je první zápas doma. V něm si musíme zajistit co možná nejlepší pozici do odvety v Řecku, kde to bude asi hodně žhavé."

Los baráže o ME "21"

Česká jednadvacítka má už ze vzájemných zápasů s Řeky bohaté zkušenosti. V roce 1999 se oba celky také popasovaly v baráži o účast na mistrovství Evropy a tým vedený Karlem Brücknerem dokázal postoupit, když si po domácí výhře 3:0 mohl v řecké odvetě dovolit porážku 0:1. V českém týmu tehdy nastoupily pozdější hvězdy, jako je Marek Jankulovski, Milan Baroš nebo Libor Sionko, mužstvo pak na Slovensku získalo stříbrné medaile.

V paměti fotbalových fanoušků zůstává i duel obou jednadvacítek z mistrovství Evropy v roce 2002 ve Švýcarsku, kde duel skončil remízou 1:1. Přesto pak tým kolem Petra Čecha, Zdeňka Grygery, Davida Rozehnala, Jana Poláka, Tomáše Hübschmana, Štěpána Vachouška nebo Lukáše Zelenky došel až k evropskému zlatu.

Los baráže ME do 21 let (8. a 12. října):

Anglie - Rumunsko, Nizozemsko - Ukrajina, Španělsko - Chorvatsko, Švýcarsko - Švédsko, Island - Skotsko, ČR - Řecko, Itálie - Bělorusko.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.