ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Rosický je fit a věří v úspěšný vstup do kvalifikace

Velikost textu:

Olomouc - Obavy o to, zda kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický kvůli problémům s třísly nepřijde o úterní úvodní utkání evropské kvalifikace s Litvou, se zdají být definitivně rozptýlené. Klíčový hráč české reprezentace je podle svých slov připravený tým na olomoucký Andrův stadion přivést s páskou na rukávu a věří v úspěšné vykročení do kvalifikace.

Český fotbalový záložník Tomáš Rosický
Český fotbalový záložník Tomáš Rosický
Otevřít galerii
 • Český fotbalový záložník Tomáš Rosický autor: Vladislav Galgonek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tomáš Rosický autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Rosický prý získal vnitřní klid poté, co v neděli v Olomouci absolvoval bez úlev ostřejší trénink se spoluhráči. "Zvládl jsem to dobře, dneska normálně půjdu na předzápasový trénink a budu připravený i na zápas," řekl Rosický na tiskové konferenci.

Absence záložníka londýnského Arsenalu by pro tým byla citelná, hra českého týmu je na něm postavená. Rosický veřejnost vystrašil v minulém týdnu, když vynechal čtvrteční trénink i páteční modelový zápas proti olomouckému ligovému týmu. Rosický si totiž pravé tříslo natáhl na středečním tréninku, ještě když se mužstvo připravovalo v Praze.

Rosického cíl: napravit předešlý nezdar

V novém kvalifikačním cyklu Češi podle Rosického minulý nezdar touží odčinit. "Minule jsme byli neúspěšní, teď to chceme napravit, aby reprezentace byla vlajkovou lodí, když teď český fotbal tolik úspěchů nemá," přál si Rosický.

Tomáš Rosický:

"První zápas je vždycky nejdůležitější. Nechceme zase něco pořád honit jako v minulé kvalifikaci."

V hlavě nosí i vysněný scénář, jak by se kvalifikace pro Čechy měla odvíjet. Tři výhry nad Litvou, Skotskem a v Lichtenštejnsku a pak se se sebevědomím postavit úřadujícím mistrům světa a Evropy Španělům; to je podle Rosického ideál. "Omílá se to pořád dokola, je to fráze, ale nejprve musíme zvládnout ty zápasy před Španělskem, pak teprve můžeme přemýšlet o nich," nabádal Rosický. I proto je před úterním kláním s Litvou ve střehu. "Jsou nevyzpytatelní, žádní nazdárci. Jednoduché to mít nebudeme," varoval Rosický.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.