ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Trápící se Francouze čeká těžký duel v Bosně, Skotsko hraje v Lichtenštejnsku

Velikost textu:

Praha - Už ve druhém vystoupení v kvalifikaci o mistrovství Evropy 2012 čeká francouzské fotbalisty možná klíčové utkání celé skupiny D. Na úvod totiž doma podlehli Bělorusku a v případě další prohry v Bosně by se jejich šance na postup výrazně zmenšily. Napravit úvodní ztrátu v Litvě chce i Skotsko, které zavítá na půdu outsidera "české" kvalifikační skupiny Lichtenštejnska. Šlágrem dne by měl být zápas skupiny G mezi dvěma účastníky mistrovství světa Švýcarskem a Anglií.

Laurent Blanc s francouzskými reprezentanty
Laurent Blanc s francouzskými reprezentanty
Otevřít galerii
 • Laurent Blanc s francouzskými reprezentanty autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Trenér anglické reprezentace autor: Kirsty Wigglesworth, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Nový trenér Francie Laurent Blanc, který mužstvo převzal po fiasku na mistrovství světa, má důvěru veřejnosti, i ta však po dvou porážkách s Norskem a Běloruskem začíná mít pochybnosti. "Doufám, že se nám naše problémy podaří vyřešit nejrychleji, jak to jen bude možné, a konečně budeme konkurenceschopným celkem. Po porážce s Běloruskem ale nemohu slíbit, že v Bosně vyhrajeme," konstatoval Blanc. Navíc má problémy se složením útoku, protože se v souboji s Běloruskem zranili Rémy, Hoarau i Saha. Dohromady se zdravotně dal alespoň Benzema.

Švýcarští fotbalisté budou chtít v duelu proti Anglii především ukázat svou nepropustnou obranu, která neinkasovala ve třech z posledních čtyř zápasů. Jenže Anglie se Švýcarskem v posledních letech neprohrává, naposledy se to stalo v roce 1981. Od té doby čtyřikrát vyhrála a dvakrát remizovala. Trenéra Anglie Fabia Capella však trápí útočník Wayne Rooney, který řeší problémy v osobním životě. "Jsem si jistý, že Rooney nastoupí. Kolega Capello si nemůže dovolit hráče jeho kvalit vynechat ze sestavy," mínil švýcarský trenér Ottmar Hitzfeld.

Ve skupině I, kam patří i česká reprezentace, se Skotsko poprvé v historii utká s Lichtenštejnskem a jediným cílem pro něj je zisk tří bodů. "Je naší povinností vyhrát. Je k tomu ale třeba vybrat správný tým. Oproti utkání s Litvou budou určitě změny v sestavě. Musíme být silnější v útoku," řekl trenér Craig Levein.

Lichtenštejnci, kteří v prvním utkání prohráli 0:4 se Španělskem, však přijeli do Skotska s velkým sebevědomím. Věří především záložníkovi Franzi Burgmeierovi, který má ve Skotsku velmi dobrou bilanci. "Loni jsem tam dal gól Falkirku v Evropské lize a asi před osmi lety v Poháru UEFA i Livingstonu. Tak teď chci zkompletovat hattrick," prohlásil Burgmeier.

Program úterních zápasů kvalifikace o Euro 2012:

Skupina A:

20:00 (Istanbul) Turecko - Belgie,

20:30 (Salcburk) Rakousko - Kazachstán,

20:45 (Kolín nad Rýnem) Německo - Ázerbájdžán.

Skupina B:

17:00 (Moskva) Rusko - Slovensko,

20:00 (Skopje) Makedonie - Arménie,

20:45 (Dublin) Irsko - Andorra.

Skupina C:

20:30 (Bělehrad) Srbsko - Slovinsko,

20:50 (Florencie) Itálie - Faerské ostrovy.

Skupina D:

19:30 (Minsk) Bělorusko - Rumunsko,

21:00 (Sarajevo) Bosna a Hercegovina - Francie,

20:15 (Tirana) Albánie - Lucembursko.

Skupina E:

20:00 (Malmö) Švédsko - San Marino,

20:30 (Budapešť) Maďarsko - Moldavsko,

20:30 (Rotterdam) Nizozemsko - Finsko.

Skupina F:

19:00 (Tbilisi) Gruzie - Izrael,

19:30 (Ta Qali) Malta - Lotyšsko,

20:30 (Záhřeb) Chorvatsko - Řecko.

Skupina G:

19:30 (Sofie) Bulharsko - Černá Hora,

20:45 (Basilej) Švýcarsko - Anglie.

Skupina H:

20:15 (Kodaň) Dánsko - Island,

20:30 (Oslo) Norsko - Portugalsko.

Skupina I:

21:00 (Glasgow) Skotsko - Lichtenštejnsko.

Švýcarští fotbalisté
Švýcarští fotbalisté
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.