ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Skácel jedná o návratu do skotského klubu Hearts

Velikost textu:

Londýn - Český fotbalový reprezentant Rudolf Skácel jedná o návratu do skotského klubu Heart of Midlothian, z nějž odešel před čtyřmi lety. "Začal jsem jednat s dvěma či třemi kluby a jedním z nich jsou Hearts," řekl jednatřicetiletý záložník skotskému listu The Scotsman. Odmítl uvést, s kterými dalšími kluby je v kontaktu, ale prohlásil, že nejraději by hrál za Hearts.

Rudolf Skácel
Rudolf Skácel
Otevřít galerii
 • Rudolf Skácel autor: Michal Doležal https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Rudolf Skácel autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Potvrdil také, že byl v Litvě, kde hovořil s vlastníkem klubu Vladimirem Romanovem a ředitelem Sergejusem Fedotovasem. "Uvidíme, co se stane v příštích dnech, ale jsem opravdu nadšený. Rok, který jsem strávil v Hearts, byl pro tým i pro mě opravdu výjimečný," prohlásil Skácel, který tehdy vstřelil za skotský klub 16 gólů.

V roce 2006 přestoupil z Hearts do anglického Southamptonu, pak hostoval v berlínské Hertě, vrátil se do pražské Slavie a letos v zimě odešel do řecké Larisy. Tam se však podle The Scotsman neprobojoval do základní sestavy a
rozhodl se jít jinam, kde by pravidelně hrál a mohl se díky tomu znovu dostat do národního týmu.

"Potřebuji zase začít hrát. Chci být v českém týmu v kvalifikaci pro evropský šampionát a mým cílem je být v říjnu v sestavě proti Skotsku," uvedl Skácel, jenž poslední ze sedmi reprezentačních zápasů odehrál v květnu proti Turecku.

"Jsem nyní volný, protože 31. srpna jsem odmítl nabídku smlouvy s Larisou. Ale s Larisou jsem trénoval i během jednání a jsem ve formě. Potřebuji jen zápasový důraz a ten mohu opět získat velmi rychle," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.