ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Rosický už trénoval naplno, v úterý proti Litvě by měl nastoupit

Velikost textu:
aktualizováno 5. 9. 2010 19:40

Olomouc - Tomáš Rosický už zřejmě překonal problémy s tříslem, které kapitána fotbalové reprezentace trápily v posledních dnech, a s národním týmem absolvoval celý devadesátiminutový trénink. Podle vyjádření lékaře národního týmu Petra Krejčího by v úvodním vystoupení české reprezentace v kvalifikaci na mistrovství Evropy 2010 neměl na hřišti chybět.

Tomáš Rosický
Tomáš Rosický
Otevřít galerii
 • Tomáš Rosický autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Petr Krejčí autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1242/124117.jpg?1258397551
 • Tomáš Rosický autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Záložník Arsenalu od čtvrtka s týmem netrénoval, do přípravy se znovu zapojil až v sobotu, ale absolvoval pouze lehkou zátěž. Nedělní dopolední trénink už ale zvládl bez obtíží. "Měl natažené svaly kolem tříselného kanálu, měl intenzivní léčbu. Tomáš sice v tréninku nemá samozřejmě zátěž jako v samotném zápase, ale sám pozná, kam až v přípravě může zajít," uvedl Krejčí.

Vladimír Šmicer: "Neměl úlevy (Rosický), dělal všechno s ostatními. Samozřejmě, že si to podvědomě sám koriguje, protože je už dost zkušený hráč, už ví, co si může dovolit a hlavně ví, že to nejdůležitější přijde až v úterý."

přehrát video
Rosický už trénoval naplno

Drobné zdravotní potíže trápily i trio reprezentačních útočníků, problémy Martina Fenina se zády a Romana Bednáře s Milanem Barošem s achilovkami již odezněly a k úternímu zápasu s Litvou budou všichni připraveni. Na dnešním uzavřeném tréninku hráči pilovali především standardní situace, které by mohly být klíčem k jinak kompaktní obraně Litevců.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.