ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Webb poprvé od finále pískal fotbal, zápas hospodských týmů

Velikost textu:

Rotherham - Anglický fotbalový rozhodčí Howard Webb poprvé od finálového zápasu na mistrovství světa v Jihoafrické republice řídil zápas. Jak napsala britská média, jeviště bylo tentokrát o něco skromnější než 11. července, kdy sledovalo utkání Španělsko - Nizozemsko (1:0 po prodloužení) na stadionu v Johannesburgu 84 490 diváků a dalších 700 milionů u televizních obrazovek na celém světě. Webb si pro svůj comeback vybral lokální pohárový duel hospodských týmů Thrybergh Working Men's Club a Wickersley Social. A kulisu zápasu v Rotherhamu v hrabství South Yorkshire, kde Webb žije a kde také kdysi zahájil svoji kariéru, tvořila hrstka diváků a pes.

Howard Webb
Howard Webb
Otevřít galerii
 • Howard Webb autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Čepování piva autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Webb se prý sám přihlásil, aby mohl zápas řídit. A zatímco ve finále MS rozdal rekordních 13 žlutých karet a jednu červenou, při výhře Wickersley v poměru 3:0 nikoho napomínat nemusel. Jedinou nepříjemnost řešil v momentě, kdy se ztratil míč daleko mimo hřiště ve vysoké trávě. Aktivně se do jeho hledání zapojil, za což byl odměněn aplausem diváků i hráčů.

Přesto si návrat do rozhodcovské role pochvaloval. "Před návratem do anglické ligy jsem potřeboval dobrý zápas. Bylo to složitější než při velkých utkáních. Aniž bych snižoval respekt k hráčům na této úrovni, fotbal v Premier League je přece jen čitelnější," řekl Webb, který za řízení zápasu vyinkasoval 24 eur. Při MS si vydělal 35 000 eur.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.