Příprava: Slovácko zklamalo s Uničovem, Baníku se dál nevede

Hráči třetiligového Uničova si připsali zajímavý skalp, když v sobotním přípravném utkání porazili šestý tým Fortuna ligy Slovácko 2:1. Po debaklu si psychiku spravila Příbram výhrou 4:0 nad Vltavínem. Opava propadla proti Tychám - týmu z druhé polské ligy – když prohrála 1:2. Zazpívat si mohli fanoušci Zbrojovky Brno, jejich tým na Maltě porazil Baník Ostrava 3:2.

Na umělce v teplákách. Příprava Slovácka s Uničovem
zdroj: 1. FC Slovácko autor: 1. FC Slovácko

Slovácko se proti Uničovu od začátku trápilo a od 61. minuty prohrávalo. Chvíli před koncem srovnal z penalty Dvořák, ale blamáž neodvrátil, protože hned po rozehrávce zajistil outsiderovi cenný skalp ligového soupeře Ambrozek.

Roli favorita proti týmu z nižší soutěže nepotvrdil ani Zlín, který prohrál s druholigovou brněnskou Líšní 0:1. "Hlavně do ofenzivy jsme se dnes trochu protrápili, na druhou stranu jsme šli třikrát sami na branku, z toho musíme dát branky. Takže velká nespokojenost," řekl pro klubovou televizi zlínský trenér Jan Kameník.

Opava propadla s druholigovým polským klubem

Nedařilo se ani Opavě, která podlehla polským druholigovým Tychám 1:2. "Druhý poločas byl z mého pohledu velký propadák. S tím jsem nespokojený a budeme to řešit. Tohle se nesmí stát. Tým samozřejmě potřebuje víc času na to, aby se sžil. Nemůžu ale akceptovat výkon některých hráčů ve druhém poločase," zlobil se opavský trenér Jiří Balcárek.

Liberec zahájil poslední utkání před odletem na herní soustředění v základní sestavě s hostujícím slávistou Jakubem Hromadou. Výrazněji ale do zápasu s Pardubicemi promluvila až další posila ze Slavie - bosenský útočník Imad Rondič, který v závěru duelu otevřel skóre a v přípravě se trefil už potřetí. V poslední minutě ale vyrovnal na 1:1 Martin Šplíchal.

Liberci se v přípravě rozstřílel Rondič, Slovan ale s Pardubicemi jen remizoval

Příbram porazila třetiligový Vltavín 4:0 a spravila si chuť po minulém debaklu 0:6 od druholigové Dukly Praha. "Byl to pro nás důležitý zápas. Chtěli jsme udržet vzadu nulu po nepovedeném zápase s Duklou. Dali jsme čtyři góly a těch šancí bylo ještě víc. Jsem spokojen hlavně s výkonem," uvedl příbramský kouč Roman Nádvorník.

Unavený Baník prohrál v Maltě s Brnem

Na přípravném turnaji Tipsport Malta Cup postoupil do finále loňský vítěz Brno a Mladá Boleslav, která letos vyhrála základní část v Čechách. Středočeši rozstříleli třetí tým slovenské ligy Dunajskou Stredu 5:0, přišli ale o zraněného kapitána Marka Matějovského.

Druholigové Brno porazilo Ostravu 3:2, přestože ve 12. minutě prohrávalo po dvou gólech Jánoše 0:2. První branku vstřelil záložník Baníku z poloviny hřiště obloučkem přes špatně postaveného brankáře. Ostrava v přípravě prohrála potřetí za sebou.

Příprava na Maltě: Baník Ostrava – Zbrojovka Brno
zdroj: Instagram - FC Baník Ostrava autor: Instagram - FC Baník Ostrava

"Přetrvává to, co nám ukázaly předcházející zápasy. Úvod byl docela dobrý, dali jsme dva góly. Ale naše nedůslednost a nezodpovědnost dozadu pomohla soupeři vrátit se do zápasu. Jsme teď ve velké únavě, přesto si myslím, že alespoň k penaltám jsme utkání dovést měli," uvedl ostravský trenér Luboš Kozel, který v zimní pauze nahradil Bohumila Páníka.

V teple zaválela jen Olomouc proti Karabachu

Teplice na soustředění na Kypru prohrály s polským ligistou Górnikem Zabrze 0:2. Severočechy vychytal jejich bývalý gólman Martin Chudý. Bohemians 1905 v tureckém Beleku dotáhli proti Samaře ztrátu 0:3, ale nakonec předposlednímu celku ruské ligy podlehli 3:4.

Naopak Olomouc v Turecku porazila suveréna posledních let ázerbájdžánské ligy Karabach 3:1. "Utkání pro nás bylo velmi kvalitní, jedná se o soupeře, který byl účastníkem Evropské ligy. S dnešním výkonem jsem spokojený," řekl olomoucký kouč Radoslav Látal.

Přípravná utkání prvoligových mužstev

Slavia Praha - Dynamo České Budějovice 3:3 (0:1)
Branky: 70. a 76. z pen. Stanciu, 62. Oscar - 29. Mršič, 72. Polom, 88. Schranz.
Sestavy: Slavia: I. poločas: Kolář - Coufal, Křišťan, Frydrych, Bořil - Oscar, Traoré, Souček, Hellebrand, Provod - Hilál. II. poločas: Kolář - Holeš, Takács, Kúdela, Kosek - Zelený, Oscar, Stanciu, Ševčík, Olayinka - Tecl, Trenér: Trpišovský.
Č. Budějovice: Křížek (46. Luksch) - Čolič, Havel, Talovierov, Řezáč (46. Polom) - Kulhánek (71. Pařízek) - Brandner (46. Rabušic), Javorek (71. Kalousek), Mészáros (46. Čavoš), Mršič (71. Lindák) - Schranz. Trenér: Horejš.

Sparta Praha - Ústí nad Labem 1:0 (0:0)
Branka: 71. Sáček.
Sestava Sparty: I. poločas: Nita - Vindheim, Mandjeck, Costa, Hanousek - Dočkal, Fortelný, Hložek, Krejčí, Karlsson - Tetteh. II. poločas: Bičík - Sáček, Štetina, Lischka, Frýdek - Graiciar, Hašek, Kanga, Trávník, Karabec - Kozák. Trenér: Jílek.

FK Teplice - Górnik Zabrze 0:2 (0:2)
Branky: 21. a 23. Jiménez.
Sestava Teplic: I. poločas: Diviš - Paradin, Ljevakovič, P. Mareš - Hyčka, Nazarov, Trubač, Hýbl - Moulis, Vyhnal, Radosta.
II. poločas: Diviš - Vondrášek, Čmovš, Knapík, Hýbl - Ljevakovič - Radosta (60. Emmer), Mareček, Žitný, Moulis - Vyhnal. Trenér: Hejkal.

Bohemians Praha 1905 - Samara 3:4 (0:3)
Branky: 58. Pulkrab, 67. Novák, 76. Nečas - 2. Zinkovskij, 9. Anton, 45. Polujachtov, 80. Ginsari. Sestava Bohemians:
I. poločas: Le Giang - Köstl, Hůlka, Podaný - Vaníček, Rada, Vacek, Schumacher - Hronek, Ugwu, Keita.
II. poločas: Le Giang - Hůlka, Jindřišek, Šmíd - Nečas, Novák, Ljovin, Schumacher (74. Dostál) - Vodháněl - Puškáč, Pulkrab. Trenér: Klusáček. 1.

FK Příbram - Vltavín 4:0 (2:0)
Branky: 14. Slepička, 32. Nový, 76. Voltr, 80. Kvída.
Sestava Příbrami:
I. poločas: Kočí - Pazdera, Šimek, Kleščík, Nový - Voltr, Zorvan, Soldát, Kříž - Slepička, Škoda.
II. poločas: Vantruba - Soldát, Kvída, Dramé, Antwi - Polidar, Zorvan, Kříž (60. Tregler), Hájek - Díl, Voltr. Trenér: Nádvorník.

Sigma Olomouc - Karabach 3:1 (1:0)
Branky: 23. Hála, 61. Chytil, 88. Zima - 59. Qurbanly.
Sestava Olomouce: Mandous - Radek Látal (46. Sladký), Zima, Jemelka (87. Štěrba), Vepřek (46. Kerbr) - Hála (46. Zahradníček), Houska (77. Zmrzlý), Greššák (88. Šíp), Falta (70. Daněk), González (46. Pilař) - Yunis (46. Chytil). Trenér: Radoslav Látal.

1. FC Slovácko - Uničov 1:2 (0:0)
Branky: 89. Dvořák z pen. - 61. Strnad, 90. Ambrozek.
Sestava Slovácka: I. poločas: Trmal - Reinberk, Kadlec, Dijinari, Šimko - Petržela, Mareček, Kohút, Vasiljev, Navrátil - Sadílek.
II. poločas: Porcal - Juroška, Šimko, Dijinari, Divíšek - Vasiljev, Dvořák, Mareček, Havlík, Kalabiška - Vecheta. Trenér: Svědík.

SFC Opava - Tychy 1:2 (1:0)
Branky: 2. Juřena - 79. Staniucha, 86. Kasprzyk.
Sestava Opavy: I. poločas: Šrom - Hrabina, Kodr, Rychlý, Žídek - Mondek, Řezníček, Souček (38. Schaffartzik), Zapalač - Texl - Juřena.
II. poločas: Šrom - Hrabina, Kodr, Hnaníček, Helešic - Mondek, Schaffartzik, Jursa, Dordič - Dedič, Juřena. Trenér: Balcárek.

Fastav Zlín - Líšeň 0:1 (0:0)
Branka: 62. Kralovič. Sestava Zlína: Šiška - Bačo (46. Azackij), Buchta (46. Hellebrand), Simerský - Jiráček (46. Bartošák), Kolář, Conde, Cedidla (62. Matejov) - Fantiš (62. Janetzký), Džafič (70. Hrdlička), Jawo (62. Poznar). Trenér: Kameník.

Slovan Liberec - Pardubice 1:1 (0:0)
Branky: 83. Rondič - 90. Šplíchal.
Sestava Liberce: Knobloch - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Malinský (65. Fukala), Hromada (59. Beran), Michal, Potočný - Baluta - Musa (70. Rondič). Trenér: Hoftych.