Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
neděle 16. prosince 2018 Albína
PRVNÍ LIGA

Slavia hlásí první zimní posilu, z Liberce přijde Ševčík. Stoch prodlouží smlouvu

Velikost textu:

Po oznámení nového majoritního vlastníka se fotbalová Slavia pochlubila i další zprávou. V zimě totiž zamíří z Liberce do Edenu středopolař Petr Ševčík. Podle předsedy představenstva Pražanů Jaroslava Tvrdíka jsou kluby domluvené. Sešívaní se zároveň dohodli se slovenským záložníkem Miroslavem Stochem na prodloužení kontraktu o další tři roky a s Tomášem Součkem, že v týmu zůstane minimálně i na jaře.

Olomoucký Šimon Falta v souboji se Ševčíkem
Olomoucký Šimon Falta v souboji se Ševčíkem

Ševčík patří na podzim k nejlepším hráčům a tvůrcům hry Slovanu. Čtyřiadvacetiletý záložník má v nejvyšší soutěži na kontě 70 startů a čtyři vstřelené góly. "První zimní posila je na dohled. Na základě dohody s majitelem Liberce panem Karlem a samotným hráčem náš klub posílí Petr Ševčík," řekl Tvrdík.

Ve Slavii bude dál působit také Stoch, který na podzim nabral výbornou formu a s devíti brankami je druhým nejlepším střelcem této ligové sezony. Do Edenu přišel devětadvacetiletý slovenský reprezentant vloni v létě. "Zítra podepíše prodloužení kontraktu o další tři roky. Miroslav Stoch se bude spolu s námi účastnit jak boje o titul, tak pevně věřím i o Ligu mistrů a o další úspěchy v pohárech," pokračoval Tvrdík.

O Součka byl poslední dobou velký zájem v zahraničí, ale po dohodě se Slavií zůstane minimálně pro jaro a případnou kvalifikaci Ligy mistrů. Třiadvacetiletý defenzivní záložník patří ke stabilním členům reprezentace. "Chci za to Tomášovi, našemu odchovanci, poděkovat. Tomáš je silnou osobností tohoto týmu," uzavřel Tvrdík.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.