ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar
12. kolo první ligy

Olomouc chce proti Zlínu navázat na výhru nad Spartou

Velikost textu:

Pro ČSSD byly podle jejího předsedy odrazem ode dna komunální volby, v Olomouci by si určitě přáli, aby tím pověstným odrazem ode dna byla výhra nad Spartou v minulém ligovém kole. I tentokrát ale Sigmu čeká náročný soupeř – Zlín. V dalším ze čtyř dnešních utkání přivítá Slovácko bez odvoleného trenéra Michala Korduly Teplice. Ve zbývajících duelech na sebe narazí Příbram s Jabloncem a Ostrava s Karvinou. Přímý přenos duelu Sigma Olomouc – Zlín můžete sledovat od 14:50 na ČT sport.

Trenér Olomouce Václav Jílek
Trenér Olomouce Václav Jílek

Olomouc na Andrově stadionu změří síly se Zlínem, který se po výborném úvodu sezony zasekl a z posledních tří kol získal jediný bod. Sigma minule na Hané porazila Spartu 1:0. "Tím, že jsme před reprezentační pauzou vyhráli, tak bych řekl, že i celková nálada a atmosféra je dobrá. Těšíme se a jsme si vědomi toho, že když to zvládneme, tak se můžeme trošku odlepit z toho dna," prohlásil olomoucký kouč Václav Jílek.

slovácko, které prohrálo posledních šest kol a kleslo na předposlední pozici, premiérově povede do utkání s Teplicemi dosavadní asistent Petr Vlachovský. "Samotní hráči musejí ukázat, zda se něco změnilo a mají nový pocit. Z tohoto pohledu bude důležité zvládnout utkání proti Teplicím a ukončit naši nelichotivou sérii šesti porážek. K úspěchu potřebujeme hlavně zlepšit práci před brankou soupeře, kde momentálně patřičnou kvalitu v zakončení nemáme," řekl Vlachovský.

Tepličtí mají stejně jako Slovácko na kontě pouhých devět bodů. Severočeši prohráli poslední tři ligové zápasy, z toho dva pod novým koučem Stanislavem Hejkalem. "Všichni vnímáme, že zápas se Slováckem může být na podzim klíčový. Navíc soupeř vyměnil trenéra, takže můžou být nějaké změny systému, ale myslím, že jsme dobře připraveni," prohlásil Hejkal.

Čtvrtá Ostrava doma sehraje derby s Karvinou a pokusí se natáhnout sérii bez porážky na čtyři ligová utkání. "Je to derby, bude to nevyzpytatelné, bude to mít všechno. Nějaké bodové rozdíly se v derby mažou. V Karviné proběhlo mnoho změn, vznikají nová spojení. Karviná je nebezpečná hlavně tím, že ti noví hráči jsou nevyzpytatelní," myslí si ostravský lodivod Bohumil Páník.

Jablonec míří na hřiště příbramského nováčka, kde v nejvyšší soutěži zvítězil třikrát po sobě. "Příbram je doma silná. Venku jim to tolik nelepí, ale doma hrají dobře a dávají hodně branek. Musíme se připravit na to, že je to houževnatý tým, který je směrem dopředu hodně silný," svěřil se trenér Severočechů Petr Rada. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.