ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš
První liga

Šlágr v Plzni má dohru u zeleného stolu. Viktoria i Sparta zaplatí za chování fanoušků

Velikost textu:

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala Viktorii Plzeň pokutou 70 tisíc korun za porušení povinností pořádajícího klubu během zářijového ligového utkání se Spartou. Důvodem je umožnění pronesení pyrotechniky do hlediště a následné vhazování předmětů na trávník. Potrestán byl nicméně i letenský klub, za nesportovní chování svých příznivců včetně ničení zařízení plzeňského stadionu zaplatí 80 tisíc korun.

Fanoušci Viktorie Plzeň v domácím utkání proti Spartě Praha
Fanoušci Viktorie Plzeň v domácím utkání proti Spartě Praha

Pokutu 50 tisíc korun inkasovalo také Slovácko za duel s Opavou. Mimo jiné za to, že divák polil rozhodčího pivem. Jelikož je výtržník členem FAČR, bylo s ním zahájeno disciplinární řízení.

Ve druhé nejvyšší soutěži musí nováček Chrudim uhradit 30 tisíc korun za pronesení pyrotechniky a také za vniknutí fanouška na hrací plochu v utkání s Hradcem Králové. Za chování svých příznivců v témže měření sil zaplatí Hradec Králové 40 tisíc korun.

Jednozápasový trest za vyloučení v minulém kole první ligy dostali Pablo Podio ze Zlína, Marek Matějovský z Mladé Boleslavi a Petr Zapalač z Opavy. Kvůli čtyřem žlutým kartám přijdou o nadcházející střetnutí Josef Šural ze Sparty a Filip Hašek z Bohemians Praha 1905.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.