Karviná měla podle komise rozhodčích kopat penaltu. Chyby byly i v Liberci a Boleslavi

Diskutovaný moment z utkání pátého kola první ligy mezi Karvinou a Plzní byl podle komise rozhodčích posouzen sudím Pavlem Orlem špatně a po faulu Romana Hubníka měla Karviná zahrávat pokutový kop. Plzeň i díky tomu vyhrála 1:0. Dalších výrazných chyb se podle komise rozhodčích dopustili také sudí v Liberci a v Mladé Boleslavi.

Utkání Karviná - Plzeň
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

"Ve 23. minutě se rozhodčí Orel dopustil hrubé chyby, když nenařídil pokutový kop pro domácí mužstvo po zákroku hostujícího hráče," uvedla komise rozhodčích v prohlášení.

Sudí o víkendu rovněž obrali Bohemians Praha 1905 o regulérní gól při remíze 1:1 v Liberci. Asistent Petr Antoníček chybně odmával ofsajd v 89. minutě při brance Jakuba Nečase.

Chyby se dopustil také hlavní rozhodčí Petr Ardeleanu, když v utkání Mladé Boleslavi s Opavou odpískal penaltu pro domácí po pádu Tiémoka Konatého ve vápně. Podle komise šlo o simulaci a potrestán měl být Konaté žlutou kartou.