ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar
PRVNÍ LIGA

Překvapení ze Sparty: na Letnou přichází do útoku Mebrahtu

Velikost textu:
aktualizováno 20. 8. 2018 16:40

Sparta ulovila do útoku novou posilu v podobě australského útočníka Golgola Mebrahtu. Pro klub se jedná o výhodný "obchod", Mebrahtu totiž přichází z Mladé Boleslavi, kde rozvázal smlouvu, jako volný hráč. Na Letné se upsal do konce sezony. "Reagujeme na zdravotní stav mužstva," vysvětlil sportovní ředitel Sparty a dočasný trenér Zdeněk Ščasný.

Golgol Mebrahtu v dresu Sparty
Golgol Mebrahtu v dresu Sparty

Jeho příchod je reakcí na zdravotní komplikace v léčbě Václava Kadlece. Ten bude oproti původním předpokladům dalších šest týdnů zcela jistě mimo a podstupuje další léčbu v zahraničí. 

"Dlouho víme, že Drchal je mimo hru na celý podzim, ale čekali jsme na návrat Vaška Kadlece. Tam se to zkomplikovalo," řekl Ščasný. Aktuálně mimo hru je navíc i Matěj Pulkrab.

"Sparta je velký klub, který je známý v celé Evropě. Je mi ctí, že jsem tady, a doufám, že tu prožiju úspěšné období," sdělil Mebrahtu, který měl po konci v Boleslavi několik nabídek.

"Když se ale ozve klub jako Sparta, nejde to odmítnout. Jsem šťastný," dodal.

Golgol Mebrahtu slaví vstřelenou branku
Golgol Mebrahtu slaví vstřelenou branku

Poslední dva roky působil Golgol Mebrahtu v Mladé Boleslavi, kde v pětačtyřiceti zápasech nastřílel osmnáct branek. Dvakrát během svého působení ve středočeském klubu zaznamenal hattrick a jednou se trefil i do sítě Sparty. Na svém kontě má také jeden start za australskou reprezentaci do jednadvaceti let.

"Sháněli jsme rychlostní typ hráče a poté, co Mebrahtu ukončil smlouvu v Mladé Boleslavi, se nám naskytla tato příležitost. Známe ho a on zná českou ligu a naše prostředí. I když toho v poslední době moc nenahrál, víme, že to je kvalitní fotbalista, který umí dávat góly," dodává Ščasný.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.