ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar
OHLASY 5. KOLA PRVNÍ LIGY

Tušil jsem, kam penalta půjde, prozradil Hrubý. Více si cenil ale jiného zákroku

Velikost textu:

Jeho výkon mezi třemi tyčemi se stal jedním z klíčů k vítězství Jablonce 2:0 na půdě Slavie. Brankář Severočechů Vlastimil Hrubý chytil jak penaltu Milanu Škodovi, tak i obrovskou příležitost Jana Sýkory, které si vážil ještě více. Sám své představení proto označil za jedno ze tří nejpovedenějších v kariéře.

Vlastimil Hrubý
Vlastimil Hrubý

"Takhle dobrý výkon jsem naposledy podal tady na jaře na Slavii. Pak se mi ještě povedl zápas v Karviné asi rok a něco zpátky. Hráli jsme tam poslední kolo a já chytil asi 15 gólů. Kdybychom hráli dva dny, tak bych ten gól nedostal. Tyhle tři zápasy budu asi hodnotit nejvýš," řekl Hrubý.

Jeho nejlepší pasáž přišla na začátku druhé půle, kdy zlikvidoval i penaltu v podání Škody. "Máme nějaké mustry na ty penalty, ale je toho tolik, že je to o štěstí. Ale takhle jsem to čekal, že to bude prostředek mírně doprava nahoru. Do poslední chvíle jsem stál," přiblížil Hrubý.

"Ale myslím, že ten první zákrok do protipohybu po střele Sýkory byl o hodně těžší než nějaká penalta. Samozřejmě penalta je hodně vidět, ale pro mě je cennější ten první zákrok. Přesouval jsem se, naštěstí to bylo v takové výšce a blízkosti, že jsem ještě dokázal zakročit," dodal dvaatřicetiletý brankář.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Slavia Praha - Jablonec

Jeho tým se v Edenu snažil od úvodu hrát proti favoritovi otevřenou partii. "Dívali jsme se na video, když tu hrála Karviná. Ta zalezla a stála v deseti lidech na vápně. To náš trenér nechtěl. Slavii jsme v podstatě v první půli do ničeho nepustili, akorát pak těch 15 minut mojí slávy po přestávce, kdy nás trochu zatlačili. I ten konec jsme zvládli hodně dobře. Slavia už asi moc nemohla, měla za sebou pohárový zápas," přemítal Hrubý.

Jablonec po výsledkově nepovedeném startu podruhé za sebou zvítězil. "Tři body jsme tady získali, předtím jsme je zase někde ztratili. Máme sedm bodů a doufám, že se teď zvedneme. Máme doma Olomouc, která na tom bude v podstatě stejně jako Slavia. Bude hrát ve čtvrtek pohár, takže se toho budeme snažit využít," řekl Hrubý.

Byl rád, že se konečně dočkal nuly. "V 97. minutě mi pomohl Lukáš Masopust, to by byl asi gól. Po zápase jsem mu poděkoval za čisté konto. Poslední dva zápasy jsem ho ztratil v 90. minutě, kdyby to tam padlo i dneska, to už bych byl asi hodně naštvaný," dodal Hrubý.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.