ČTsport

ČTsport
pondělí 24. září 2018 Jaromír

Slavia potvrdila příchod Zeleného a Rumuna Baluty, Součka pouštět nehodlá

Velikost textu:
aktualizováno 22. 6. 2018 20:55

Slavia představila dvě letní posily. Pražský klub získal krajního obránce Jaroslava Zeleného z Jablonce a rumunského reprezentačního záložníka Alexandrua Balutu z Craiovy. Oba hráči s úřadujícím vicemistrem podepsali čtyřleté smlouvy. Ještě minimálně jednu posilu plánuje vedení klubu přivést. Naopak z kádru úřadujícího ligového vicemistra už nikdo neodejde, ani záložník Tomáš Souček, o kterého usilují italské kluby.

Jaroslav Zelený
Jaroslav Zelený

"Mám velkou radost, že oba dva jsou tady, a myslím, že budou velkými posilami. O Jardu jsme dlouho stáli, na druhou stranu o hráče jsme soutěžili s Plzní. Jsem hrozně rád, že si Jarda vybral Slavii. Včera se nám povedlo domluvit s panem předsedou Peltou (šéf Jablonce)," řekl předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Baluta by měl Slavii vyjít na 2,65 milionu eur (přes 68 milionů korun). Rekordmanem české ligy je další rumunský záložník Nicolae Stanciu, který v zimě přišel do konkurenční Sparty z Anderlechtu Brusel údajně za 117 milionů korun.

Příchod nových posil potěšil i slávistického trenéra Jindřicha Trpišovského. "Jsme rádi, že jsme rozšířili nebo doplnili kádr pro podzimní část, protože nás čeká velká porce utkání. Oba jsou to hráči, kteří od začátku figurovali v našich přestupových plánech. Máme velmi kvalitní hráče do defenzivy a ofenzivy," řekl Trpišovský.

"Baluta byl od našich skautů první tip. Hodně jsme ho sledovali, i živě. Velice pracovitý hráč, fyzicky velmi dobře vybavený a v ofenzivě použitelný na všech postech. Zeleného jsem chtěl už do předchozího působiště, kde to nevyšlo. Znám ho velmi dobře a splňuje naše požadavky na krajní pozici," dodal Trpišovský.

přehrát video
Slavia získala Rumuna Balutu a z Jablonce Zeleného

Pětadvacetiletý Zelený přišel do Jablonce v lednu 2017 z Karviné, kariéru odstartoval v Hradci Králové. Levý bek v nejvyšší soutěži dohromady absolvoval 105 zápasů, v nichž si připsal pět gólů a devět asistencí.

"Těch důvodů, proč jsem se rozhodl pro Slavii, bylo víc. V poslední době se mi hra Slavie líbila o něco víc než Plzně, i když paradoxně Plzeň vyhrála titul. Velkou roli hrál dlouhodobý zájem od pana Trpišovského, který o mě stál už v Liberci. A malou roli mělo i to, že je to v Praze. Bydlím tu a přítelkyně tu pracuje," řekl Zelený.

"Je to pro mě neskutečný krok dopředu. Už když jsem šel z Karviné do Jablonce, byl to krok dopředu. Teď to považuji za ještě daleko větší krok. Kéž by mi to šlo tak dobře jako v Jablonci nebo třeba ještě líp," dodal.

"O Jardu jsme dlouho stáli, na druhou stranu o hráče jsme soutěžili s Plzní. Jsem hrozně rád, že si Jarda vybral Slavii. Včera se nám povedlo domluvit s panem Peltou," dodal Tvrdík.

O rok mladší Baluta v uplynulém ročníku zaznamenal ve 37 soutěžních utkáních 17 branek a šest asistencí. Craiovu vedl jako kapitán a v květnu týmu pomohl k triumfu v domácím poháru. Ofenzivní záložník má na kontě čtyři starty za rumunskou reprezentaci.

"Přál jsem si, abych mohl hrát v takto významném klubu. Přijel jsem, abychom vyhráli titul," uvedl Baluta, který se radil i s třemi Rumuny působícími ve Spartě. "Jsme kamarádi, velmi dobře si rozumíme. Ale tady budeme velcí rivalové," řekl s úsměvem.

Slavia plánuje ještě další posilu. "Máme jednoznačnou ambici pro příští rok - znovu získat titul. V této souvislosti sledujeme nejen jednoho, ale více hráčů na mistrovství světa. Troufnu si říct, že minimálně jeden ještě přijde," dodal Tvrdík. Naproti tomu odchody už Slavia neplánuje.

Tomáš Souček
Tomáš Souček

Slavii už by neměl v létě nikdo opustit. "Myslím, že hráči, s kterými jsme nepočítali, již v klubu skončili. Bude o něco širší kádr než v minulé sezoně. A to vzhledem k tomu, že když vyjde 3. i 4. předkolo Ligy mistrů, tak nás na podzim čeká porce asi 31 zápasů. A na jaře pak v lize play-off. Takže teď nepřemýšlíme, že by kádr měl někdo opouštět," uvedl Tvrdík.

Slavia udrží i reprezentanta Součka. "Je to definitivní. Chceme se soustředit na 3. a 4. předkolo Ligy mistrů a na skupinu Evropské ligy v případě, že bychom v kvalifikaci neuspěli. A chceme se soustředit na titul. Pro trenéra je Souček v této strategii klíčový hráč, trenér si jeho uvolnění nepřál," řekl Tvrdík.

"Na soustředění v Rakousku s hráčem opakovaně hovořil a ani hráč nemá v hlavě, že si přeje odchod. Těší se na podzimní sezonu. Věřím, že když nám vyjde představení v pohárech, tak může jak klub, tak i Tomáš dostat lepší nabídky, než máme," dodal slávistický šéf.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.