ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Potvrzeno. Vedení FAČR navrhuje na šéfa komise rozhodčích Chovance

Velikost textu:

Spekulace potvrzeny. Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR navrhuje na šéfa komise rozhodčích Jozefa Chovance. Předseda FAČR Martin Malík o tom informoval ligové kluby, které musí volbu posvětit. Návrh projednají na zasedání Ligové fotbalové asociace v pondělí 25. června.

Jozef Chovanec
Jozef Chovanec

O navržení bývalého reprezentačního kouče Chovance na post šéfa rozhodčích už delší dobu spekulují média. Nyní FAČR tento záměr oficiálně prezentovala zástupcům ligy, kteří se na složení komise rovněž podílejí. FAČR a LFA mají tři pokusy na to, aby se shodly na jménu předsedy.

"Jako kandidáta výkonného výboru FAČR jsme navrhli na předsedu Komise rozhodčích Jozefa Chovance," uvedl mluvčí FAČR Michal Jurman. "LFA se rozhodla celou věc projednat na svém nejbližším ligovém výboru, který proběhne v pondělí 25. června. Následně LFA oznámí směrem k FAČR, zda tento návrh schvaluje," dodal.

Osmapadesátiletý Chovanec patří mezi československé fotbalové legendy. Získal osm ligových titulů se Spartou a dva nizozemské tituly s PSV Eindhoven. Odehrál i 52 zápasů za československou reprezentaci. Jako trenér přidal na lavičce Sparty další dva tituly, národní tým vedl v letech 1998 až 2001 a startoval s ním na mistrovství Evropy 2000. Trénoval také Příbram, Ružomberok, Slovan Bratislava či Krasnodar.

V předchozích dvou letech komisi rozhodčích vedl Polák Michael Listkiewicz, který však byl 5. června spolu s ostatními členy výkonným výborem FAČR odvolán. Výbor následně pověřil vedení FAČR, aby jednala s LFA o personálním obsazení nové komise. Mají na to tři pokusy, pokud se to nepovede, zvolí příštího šéfa komise rozhodčích výkonný výbor FAČR.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.