středa 18. července 2018 Drahomíra
Souhrn 19. kola první ligy

Slavia nezaváhala v Boleslavi a Sigma se Slováckem, Sparta ztratila s Brnem

aktualizováno 4. 3. 2018 21:00

Úřadující šampioni z Edenu zastavili sérii nezdarů venku, přesvědčivě zvítězili v Mladé Boleslavi a zareagovali na úspěch olomoucké Sigmy, které k první jarní výhře pomohla minela brankáře Slovácka Milana Heči. Sparta naopak nedokázala porazit Brno. Jarní vzestup potvrdila Jihlava - po senzačních skalpech favoritů totiž sestřelila i Teplice. Nový trenér Zlína Vlastimil Petržela nebude v dobrém vzpomínat na debut proti Jablonci. Liberec se rozešel smírně s Karvinou.

Jaromír Zmrhal slaví gól v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav - Slavia Praha 0:3

Po třech nezdarech na stadionech soupeřů v řadě se mistrovská Slavia dočkala ligového vítězství. V Mladé Boleslavi slavila po výsledku 3:0 a stáhla manko vedoucí Plzně, která v Ostravě kvůli nezpůsobilému terénu nenastoupila, na devět bodů. Ve městě automobilů skóroval dvakrát Milan Škoda, jednou zamířil přesně Jaromír Zmrhal. Debut trenéra Jozefa Webera na lavičce domácích skončil neúspěchem.

Sparta Praha - Brno 1:1

Po remíze na Slovácku se Sparta rozešla smírně i s dalším adeptem sestupu. Před vlastními příznivci tentokrát nedokázala vstřelit vítězný gól oslabenému Brnu a nevyužila možnost bodově dorovnat čtvrtý Liberec. Zbrojovku poslal do vedení v 50. minutě tečovanou ranou Martin Juhar, za domácí odpověděl Ondřej Zahustel. Dvacetiminutovou přesilovku po vyloučení Lukáše Kryštůfka nicméně i přes několik šancí Pražané nevyužili.

Bohemians 1905 - Dukla Praha 2:0

Můj dům, můj hrad. Domácí forma Bohemians 1905 pokračuje i po zimní přestávce. V Ďolíčku porazili Duklu 2:0. Malé pražské derby rozhodl ve 27. minutě proměněnou penaltou Dominik Mašek, v závěru pak zisk tří bodů potvrdil Benjamin Tetteh.

Jindřišek: Byl to perfektní týmový výkon

Jihlava - Teplice 3:1

Jarní obrození Jihlavy nezastavily ani Teplice. Vysočina už v 7. minutě vedla 2:0 a vykročila za třetím vítězstvím za sebou, po kterém opustila sestupové pásmo. Konečný výsledek 3:1 orámoval dvěma góly lotyšský útočník Davis Ikaunieks.

Liberec - Karviná 2:2

Dva zápasy - tři góly. Střelecká potence Matěje Pulkraba je po zimní přestávce alfou a omegou úspěchů Liberce. Proti Karviné však dva přesné zásahy sparťanského odchovance stačily Slovanu pouze k remíze. Slezané sice v 82. minutě ztratili vedení, přesto pokračují ve výborném vstupu do jarní části, v níž získali už sedm bodů.

Olomouc - Slovácko 1:0

Jediná střela na branku stačila k hubené výhře. Olomouc udolala předposlední Slovácko 1:0. Pod rozhodující moment moravského derby se podepsal útočník Jakub Řezníček, který ve 36. minutě využil katastrofální rozehrávku hostujícího brankáře Milana Heči.

Zlín - Jablonec 0:4

Jablonecký vzestup i zlínská mizérie pokračují. Severočeský celek totiž uspěl i ve třetím jarním utkání, tentokrát vyhrál na stadionu účastníka základní skupiny Evropské ligy 4:0. Premiéra na lavičce Fastavu tak Vlastimilu Petrželovi, jenž se kormidla klubu chopil ve středu, výrazně zhořkla. "Ševci" získali z posledních čtyř duelů pouze dva body. První gól v nejvyšší soutěži vstřelil velezkušený záložník Tomáš Hübschman.

Masopust: Teď nám to šlape
Zdroj: ČT sport