ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra
PRVNÍ LIGA

Sparta má už čtvrtou posilu, z Bělehradu přišel Kanga

Velikost textu:
aktualizováno 2. 2. 2018 16:42

Už čtvrtou letošní posilu do svého týmu získala fotbalová Sparta. Z Crvené Zvezdy Bělehrad letenský klub posílil gabonský záložník Guélor Kanga. Sparťané za sedmadvacetiletého kreativního hráče zaplatili 25 milionů korun.

Guélor Kanga
Guélor Kanga

Sedmadvacetiletý Kanga, o kterého Sparta usilovala delší dobu, přišel do Crvené zvezdy předloni z Rostova a za bělehradský celek odehrál 59 zápasů a dal 13 branek. Střelecky se prosadil i proti letenskému celku, v úvodním utkání předkola Evropské ligy se podílel jedním gólem na domácí výhře 2:0.

Před Kangou do Sparty během zimní pauzy zamířili rumunský záložník Nicolae Stanciu, jeho krajan brankář Florin Nita a srbský defenzivní univerzál Mihailo Ristič.

"Je velmi důležité, že máme ke Stanciovi i Kangu. Kdyby se soupeři důkladně připravili na Stancia, měli bychom možná problém, takhle máme více variant. Na druhou stranu, když těmto dvěma nepomohou další hráči, tak budeme mít také potíže," prohlásil sportovní ředitel Zdeněk Ščasný. "Důležité bylo zanalyzovat si, zda spolu Kanga a Stanciu mohou nastupovat a vyhoví si. A podle mě spolu v určité konstelaci hrát mohou," dodal Ščasný.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.