ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav
1. fotbalová liga

Baník velí zachránit se. Pomoci má i rada starších: Nehoda a Uličný

Velikost textu:

Dokáží se fotbalisté Baníku připravit na jarní část sezony tak, aby v Ostravě zachránili nejvyšší soutěž? Předposlední tým ligy začal se zimním tréninkem a zatím ještě bez obou nejzvučnějších posil Martina Filla a Dame Diopa. V příštích dnech navíc vyhlíží další posily, které by měly pomoci odvrátit sestup. V řešení je příchod brankáře Sparty Viktora Budinského, v Ostravě stojí i o Jana Laštůvku ze Slavie.

Zatímco Fillo absolvoval fyzické testy, Diop se připojí k týmu trenéra Radima Kučery až v pondělí. Několik nováčků se přesto na prvním tréninku objevilo: na zkoušku přišel francouzský stoper Christophe Psyché, který několik let hrál v Norsku, do brány by mohli přijít Budinský a jablonecký Michal Bárta.

Není přitom tajemstvím, že Baník stojí i o zkušeného Jana Laštůvku, který má stále kontrakt ve Slavii, a patrně se dvojicí nových gólmanů jistí pro případ, že by jeho příchod nevyšel. "V případě Bárty a Budinského probíhají jednání, zatím máme souhlas jejich klubů, aby s námi mohli trénovat," řekl sportovní ředitel klubu Dušan Vrťo.

Baník si do přípravy stáhl z hostování v Českých Budějovicích i Matěje Helešice a útočníka Dominika Smékala ze Senice. "Stále jednáme o dalším posílení. Máme v hledáčku hráče do obrany i do zálohy, kde nás teď bota tlačí nejvíce. Mohli by přijít ještě tři, čtyři noví hráči," řekl Vrťo. Z týmu zatím odešli jen Tomáš Hykel na hostování do Třince a klub uvolnil srbského záložníka Stefana Paniče.

přehrát video
Baník zahájil přípravu na boj o záchranu v lize

Baník už v sobotu odehraje první přípravné utkání proti třetiligovému Hlučínu. Formu pak na přelomu ledna a února pojede ladit do Turecka. "Samozřejmě, že tam bychom se už ideálně chtěli věnovat jen herní stránce a vylaďování sestavy," řekl Kučera, který bude od jara velmi úzce spolupracovat s nově jmenovanou sportovní radou klubu, do níž zasednou mimo jiné Zdeněk Nehoda a Petr Uličný.

"Oba jsou to velké persony, doufám, že to bude ku prospěchu věci. Jejich názorům se v žádném případě nebudu bránit, naopak se na to těším. S panem Uličným jsme spolupracovali takhle už ve Znojmě a fungovalo to bezvadně," řekl Kučera.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.