ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav
Ohlasy 16. kola první ligy

Coufal: Před začátkem tohle nikdo nečekal, je to vynikající podzim

Velikost textu:

Jednoznačným hrdinou magnetu 16. kola nejvyšší soutěže mezi Slovanem Liberec a Sigmou Olomouc byl kapitán domácích Vladimír Coufal. Pětadvacetiletý obránce rozhodl o vítězství svého týmu 1:0, což znamená, že severočeský celek přezimuje na čtvrtém místě s dvoubodovou ztrátou na soupeře z Hané a pražskou Slavii. "Před začátkem tohle nikdo nečekal, je to vynikající podzim. Za 30 bodů jsme neskutečně rádi. Asi můžeme říct, že jsme tímto výsledkem v boji o Evropu," prohlásil.

Vladimír Coufal se raduje po vítězství nad Sigmou Olomouc
Vladimír Coufal se raduje po vítězství nad Sigmou Olomouc

Z pozice pravého beka si Coufal v 55. minutě naběhl na centr dalšího obránce Milana Kerbra a hlavou z malého vápna určil konečné skóre. "My takhle hrajeme celou sezonu, takže to nebylo nic náhodného. Vyplynulo to z naší hry," prohlásil člen reprezentačního týmu.

Zároveň si pochvaloval, jak Liberec olomouckého soupeře, který do té doby prohrál jediné podzimní utkání, přehrával. "První půle byla jedním z nejlepším poločasů, co jsme tady doma odehráli. Kombinovali jsme, drželi balon a Sigma neměla vůbec nic. To jsem neviděl, aby jen nakopávala míče a my si je sbírali. Zápas nám sedl," uvedl Coufal.

Odchovance ostravského Baníku těšilo i to, že Severočeši dopřáli vítěznou rozlučku svému sportovnímu řediteli Janu Nezmarovi, který odchází do Slavie. Po závěrečném hvizdu si oblékli trička se jménem oblíbeného funkcionáře. "Honza tady něco odvedl, chtěli jsme mu za to nějak poděkovat. Chtěli jsme se mu odvděčit výhrou, to se povedlo," pokračoval.

Zdali bude Coufal pod Ještědem nastupovat i na jaře, není jisté. Přímo na zápase se na něj byli podívat zástupci klubů z Turecka. "Dokonce i jeden trenér jednoho mužstva, takže si ho možná odvezou, když dal zase gól z beka," podotkl liberecký trenér Jindřich Trpišovský.

"Přemýšlím, co bude v zimě, jak se to tady bude skládat. Momentálně nedokážu odpovědět, co bude. Uvidíme. Zatím jsem tady a nikam nejdu. Nechte se překvapit," zakončil Coufal. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.