ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

"Odleť!" Fanoušci přerušili trénink Sparty, Stramaccioniho poslali do Itálie

Velikost textu:

Několik skalních fanoušků přerušilo trénink fotbalistů Sparty na Strahově. Trenérovi Andreovi Stramaccionimu přinesli jednosměrnou letenku zpět do Itálie. Po příjezdu policie areál pokojně opustili. Fanoušci tím opět dali najevo nespokojenost se současnou situací na Letné a s nepřesvědčivými výkony i výsledky.

Andrea Stramaccioni
Andrea Stramaccioni

Sparta je oproti očekáváním v polovině sezony v lize až pátá a z 15 zápasů vyhrála jen sedm. Navíc vypadla z evropských pohárů už v předkolech a nepokračuje ani v domácí pohárové soutěži. Fanoušci z toho viní zejména Stramaccioniho a po jeho konci volají už delší dobu.

Dnes dorazili až do tréninkového areálu na Strahově. "Na stadionu probíhal trénink, na který přišlo zhruba 10 až 12 lidí jakožto příslušníků Sparty, kteří nic nedělali. Nicméně někdo pojal podezření, že by se něco dít mohlo, proto nás o tom informoval," řekl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

POSLECHNĚTE SI nový Fotbal fokus podcast nejen o dlouhodobé krizi Sparty:

Policisté podle něj na místě nezjistili žádné protiprávní jednání. "Trénink byl neveřejný, proto jsme ty osoby vykázali. Bez jakýchkoli problémů odešli, nemuseli jsme nijak zakročovat," dodal Hulan.

Ultras Sparty o své "návštěvě" referují na sociálních sítích. "Jednosměrná letenka do Itálie a tričko na památku. Předáno osobně zmrzlináři. Byli povoláni těžkooděnci..., večer video," napsali fanoušci na facebookovém profilu.

Andrea Stramaccioni
Andrea Stramaccioni

Jde o skupinu fanoušků, kteří dlouhodobě protestují proti osobě Stramaccioniho a také generálního ředitele Adama Kotalíka. Požadují vytvoření pozice sportovního ředitele a odstavení Kotalíka mimo sportovní úsek. Zároveň chtějí změnu na postu vedoucího týmu, kterou obstarává bývalý hráč Miroslav Baranek. A také transparentní obsazení jednotlivých pozic v klubu. To hodlají prosazovat i při nedělním utkání s Mladou Boleslaví, kdy mezi 30. a 45. minutou opustí svá místa na stadionu.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.