ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina
OHLASY 15. KOLA PRVNÍ LIGY

Jílek po výhře nad Spartou: Další kapitola podzimní pohádky. Už můžeme mluvit o pohárech

Velikost textu:

Kdyby někdo olomouckým hráčům a fanouškům oznámil, že už po polovině ligy bude mít nováček z Hané prakticky jistou záchranu, možná by zvedali obočí. Jenže Sigmě se přesně to povedlo. A navíc – kdyby zůstala Olomouc druhá i na konci sezony, dostala by se do kvalifikace o Ligu mistrů. Pro trenéra Václava Jílka je nyní šance na účast v evropských pohárech reálná.

Slavící Václav Jílek
Slavící Václav Jílek

O výhře Olomouce rozhodl ve druhém poločase Sladký a Sigma tak doma porazila Spartu poprvé od května 1998. Navíc už 531 minut nedostala gól a natáhla sérii neporazitelnosti na dvanáct zápasů. "Dnes jsme napsali pěknou kapitolu naší podzimní pohádky, po tolika letech," řekl Jílek.

"O to je to příjemnější, ale pro mě je důležité, i po jakém výkonu. Šla z nás od začátku větší touha, síla, byť byla první půle vyrovnaná," přidal kouč, který ve Spartě působil v letech 2011 až 2015 jako asistent Vítězslava Lavičky a byl mimo jiné u zisku double za triumf v lize i poháru.

Může to Sigma dotáhnout až do Ligy mistrů? Poslechněte si uplynulý díl Fotbal fokus podcastu

Jílek rovněž přiznal, že po výhře nad Spartou může olomoucký nováček pomalu myslet na účast v pohárech. Z druhého místa by šel do předkola Ligy mistrů, zatímco ze třetího a čtvrtého do kvalifikace Evropské ligy. Pátá Sparta je na první nepohárové příčce a na Sigmu ztrácí v polovině soutěže sedm bodů.

"Splnil jsem si dílčí sen porazit Spartu, ale to, že máme 32 bodů, je také neuvěřitelné a zároveň zavazující," prohlásil Jílek. "Jsme na pohárových příčkách, ale nebudeme o tom nějak nahlas mluvit a upínat se k tomu. Jsme v polovině soutěže, máme dost bodů, ale cesta je dlouhá. Pokud zůstaneme pokorní, tak na poháry šanci máme," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.