Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
neděle 16. prosince 2018 Albína

Baník zatím změny neplánuje, trenér Kučera zůstává

Velikost textu:
aktualizováno 7. 11. 2017 20:01

Baník Ostrava nechystá minimálně do konce podzimní části sezony žádné personální změny. Shodlo se na tom vedení klubu poté, co si vyhodnotilo dosavadní průběh sezony. Baník naposledy prohrál s Mladou Boleslaví 0:1 a nachází se na 14. místě tabulky, tedy posledním nesestupovém.

Milan Baroš
Milan Baroš

"Osm získaných bodů je málo. Na druhou stranu herní projev v řadě zápasů špatný nebyl, byť nebyl podložen bodovým ziskem, který je klíčovým hodnotícím faktorem," uvedl majitel Baníku Václav Brabec.

Vedení klubu vyjádřilo důvěru celému realizačnímu týmu. Osm bodů má v tabulce i Karviná a Brno, oba kluby už provedly v průběhu ligy změnu na trenérském postu. Baník o konci trenéra Radima Kučery ale neuvažuje.

"Čekají nás na podzim ještě tři důležité zápasy, po skončení první poloviny sezony si sedneme a komplexně to vyhodnotíme. Teď se musíme pokusit urvat co nejvíce bodů," dodal Brabec.

Sparťan David Hovorka si pokrývá míč před Tomášem Poznarem z Baníku Ostrava
Sparťan David Hovorka si pokrývá míč před Tomášem Poznarem z Baníku Ostrava

Dosavadní bilanci se Baník pokusí vylepšit po reprezentační pauze v utkáních proti Liberci, Karviné a Slavii. Kučera převzal ostravské fotbalisty před touto sezonou. Na lavičce vystřídal Vlastimila Petrželu, který vrátil tým po jednom roce do ligy. Baník vyhrál v lize jen v prvním kole na hřišti Brna. Cenný úspěch si připsal nedávno v poháru, kde vyřadil v osmifinále na penalty pražskou Spartu.

V kádru se nicméně ledy přece jen hnuly. Osmatřicetiletý brankář Petr Vašek totiž v Ostravě minulý týden skončil. Vedení Baníku a zkušený gólman, který měl na Bazalech smlouvu do konce sezony, se dohodli na jejím předčasném ukončení.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.