Touchdown

Neporazitelná Plzeň. Viktoria si poradila i se Slavií a na čele má 13 bodů náskok

Rozjetou Plzeň nedokázala zastavit ani mistrovská Slavia. Viktoria na domácí půdě zvítězila díky brance Daniela Koláře ze 79. minuty 1:0 a v letošním ročníku tak ani po 13 kolech neztratila ani bod. Na čele má Viktoria náskok na druhou Olomouc 13 bodů, Slavia je na třetím místě o bod zpět.

Utkání Plzeň - Slavia Praha
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

On-line textový přenos

90. + 4

Rozhodčí ukončil utkání. Domácí Viktoria zvítězila nad Slavií 1:0 a slaví třinácté letošní vítězství.

90. + 4

Zřejmě poslední střelu zápasu vyprodukoval Škoda. Branku však netrefil.

90. + 4

Řezník už je za autovou čarou a může se pokračovat.

90. + 3

Na zemi se teď svíjí Řezník a nehraje se.

90. + 2

Zdálky vypáli z první Ngadeu. Kozáčik sice míč jen vyrazil před sebe, široko daleko však nebyl nikdo, kdo by dorážel.

90. + 1

Opět míří centr Pražanů jen do náručí gólmana Kozáčika.

90.

Další nepovedený centr Slavie.

89.

Plzeň střídá. Místo Krmenčíka přichází Řezníček.

88.

Slávistický centr teď nenašel nikoho z dvojice Necid - Škoda a odkutálel se do zámezí.

87.

V problémech teď byl Kozáčik, nakonec si však míč přeci jen plzeňský gólman stáhl do náruče.

86.

Hlavičku Škody tečoval na roh Živulič.

84.

Střídá i Plzeň. Hořavu nahrazuje Živulič.

83.

Útočný faul Sýkory a Plzeň má zase chvíli klidu.

79.

Slavie střídá. Van Burena nahrazuje Necid.

79.

Plzeň právě vstřelila branku!

Daniel Kolář napřáhl ke střele zhruba dva metry za pokutovým územím a jeho krásná střela skončila pod břevnem slávistické branky.

79.

Tlak Slavie střelu na branku nevygeneroval.

77.

Stoch napřáhl z velké dálky, jeho střela mířila hodně vedle.

76.

Hra se teď přlévá ze strany na stranu.

74.

Nepříjemná střela Kopice jen těsně minula tyč branky hostujícího celku.

72.

Slavie střídá. Rotaně nahradil Stoch.

72.

Daniel Kolář hlavičkoval jen pár centimetrů nad břevno Slavie.

71.

Plzeň teď obléhá pokutové území Slavie. Po dvou rozích má k dispozici i přímý volný kop.

70.

Zeman se protáhl kolem lajnové čáry až do nečekaného zakončení. Slávistického brankáře však u první tyče nepřekvapil.

69.

Hušbauer hledal v pokutovém území Plzně Bořila, ten se ale k míči nedostal.

65.

Rotaň se teď po kontaktu s Kolářem složil k zemi. Zřejmě dostal od plzeňského kapitána loktem, píšťalka rozhodčího však mlčí.

64.

Hušbauerův centr na zadní tyč byl o něco prudší a vyšší, než by hlavičkáři Slavie potřebovali.

63.

Zeman teď zahrál rukou a Slavia má k dipsozici volný přímý kop.

62.

Střídá i Plzeň. Petrželu nahradí Zeman.

62.

Další nebezpečný plzeňský centr. Tentokrát se však nikdo z domácích ke hlavičce nedostal.

60.

Slavie střídá. Zmrhala nahradí Sýkora.

58.

Výborný Kopicův centr našel hlavičkujícího Řezníka. Ten ale z dobré pozice minul slávistickou branku.

56.

Bořil teď promáchl míč na hranici vápna.

54.

V náporu je teď Slavia. Po rohu se k zakončení dostal Jugas. Obrana Plzně ale jeho střelu zblokovala.

53.

Rrychlá kombinace Plzně následovaná výborným centrem Řezníka na Krmenčíka, jenž hlavičkoval těsně vedle tyče branky Pražanů.

51.

Van Buren nestíhal Limberského, stáhnul obránce Plzně a vidí žlutou kartu.

51.

Plzeň si přihrávala v pokutovém úzmí Slavie, do střelecké pozice se však hráči domácích neprokombinovali.

49.

Velmi nebezpečně vypadají protiútok Slavie zastavil jako poslední instance dobrým skluzem Limberský.

49.

Nebezpečnou kombinaci Plzně v domácím pokutovém území zhatila nepřesná finální přihrávka.

47.

První střelu druhé půle si připsal hostující kapitán Škoda. V dobré pozici na hraně vápna netrefil branku.

46.

Druhý poločas utkání byl zahájen.

45. + 2

Rozhodčí ukončil první půli za stavu 0:0.

45. +2

Kopicův centr se odrazil k volnému Hejdovi. Ten však nedokázal usměrnit míč směrem na branku.

45. + 2

Bořil zezadu fauloval Kopice a vidí žlutou kartu.

45. + 1

Velmi nebezpečně vypadající brejk Plzně, nakonec končí na hlavě Deliho, jenž uklidil míč do bezpečí.

45.

Limberského centr šajtlí odvrátila obrana Slavie.

43.

Bořil se dostal k míči jen za cenu faulu a míč tak má Plzeň.

41.

Zmrhal chycen v ofsajdu.

40.

Zmrhal zbytečně vletěl do Kozáčika po odehrání míče. Pískal se faul.

39.

Sobol zkusil vystřelit zdálky. Plzeňský Kozáčik ale míč bez obtíží lapil.

39.

Řezníkův nepovedený centr málem ohrozil branku Slavie. Nakonec však míč přeletěl břevno.

37.

Laštůvka zaváhal. Nedokázal vyboxovat míč mimo pokutové území hostí, jenže naštěstí pro Slavii nedokázala Viktoria jeho chybu potrestat.

36.

K odraženému míči na hraně pokutového území se dostal domácí Kolář. Jeho střelu ale dokázala obrana zblokovat na roh.

33.

Bořilův centr dopadl spíše jako nepovedená střela.

32.

Hlavička Van Burena míjí plzeňskou branku.

30.

Opakovaný záznam ukazuje, že zákrok Limberského v pokutovém území zpřed zhruba dvou minut byl nejspíš faul a Slavie měla kopat penaltu.

30.

Důrazný zákrok plzeňského Hájka ve středu pole znamená žlutou kartu.

27.

Jugas poslal hodně nepříjemnou malou domů Laštůvkovi, slávistický brankář s vypětím všech sil zabránil vlastnímu gólu.

26.

Krmenčík se pustil do kličky ve vápně Slavie, Jugas ho ale o míč s přehledem obral.

24.

Hušbauerův střílený centr neproletěl hradbou těl.

22.

Po faulu na Sobola má Slavia přímý kop z nebezpečné pozice.

22.

Po Limberského tečované sřele kopala Plzeň roh. V těžké pozici hlavičkoval Krmenčík, z velkého úhlu branku netrefil.

21.

Série nebezpečných plzeňských centrů. Žádný však nenašel svého adresáta.

17.

V zajímavé pozici se ocitl slávista Bořil. Z otočky střílel, ale jen do spoluhráče Škody.

16.

Rozhodčí opět zahájil utkání.

15.

Uklidnit plzeňské fanoušky teď před tribuny vyrazilo vedení Plzně včetně Adolfa Šádka.

14.

Hřiště teď zahalil dým z dýmovnic plzeňských fanoušků a rozhodčí tak přerušil utkání.

12.

Petrželovi nevyšla dlouhá klička a odkopávat od vlastní branky budou hosté.

11.

Se závarem po rohu Pražanů si opět poradil Kozáčik.

11.

Do zakončení se dostal Škoda. Jeho pohotovou dobře umístěnou střelu vyrazil plzeňský gólman.

9.

Závar před slávistickou brankou končí velmi nepřesným centrem Kopice.

8.

Sobol nedovoleně zastavil plzeňského Petrželu.

8.

K hlavičce se dostal Ngadeu, nebezpečná střela se ale neurodila.

5.

K teči před plzeňskou brankou se dostal Hušbauer, míč mezi tři tyče ale neusměrnil.

4.

Krmenčík se prodíral do vápna, spadl k zemi, rozhodčí ale faul nepískal.

3.

Plzeňští běželi ve dvou na osamoceného obránce Slavie, Kopicova přihrávka však nenašla Petrželu a míč se odkutálel do zámezí.

2.

Obrana Plzně Hušbaurův centr odvrátila.

2.

Slávisté vybojovali rohový kop.

2.

Petržela centroval do vápna. Míč však mířil přímo na gólmana Pražanů.

2.

Kolář se probíjel dopředu a byl na něj pískán faul.

1.

U míče je domácí Plzeň.

1.

Utkání bylo právě zahájeno.

2017-11-05 17:49:50

Sestava SK Slavia Praha: Laštůvka – Bořil, Jugas, Deli, Sobol – Ngadeu, Rotaň – Van Buren, Hušbauer, Zmrhal – Milan Škoda (C).
Náhradníci: Kovář – Sýkora, Souček, Frydrych, Danny, Stoch, Necid.

2017-11-05 17:49:44

Sestava FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela, D. Kolář (C), Kopic – Krmenčík.
Náhradníci: A. Hruška – Zeman, Bakoš, Havel, Čermák, Živulić, Řezníček.

2017-11-05 17:49:37

"Nevím, jestli náš náskok bude výhodou, nebo nevýhodou. Samozřejmě je dobře, že jsme to v těch dvanácti zápasech zvládli a uhráli plný bodový zisk. Určitě by bylo příjemné v tom pokračovat. Obrovský respekt ke Slavii máme, ale na druhou stranu budeme před vlastními příznivci hrát na vítězství a budeme chtít sérii prodloužit," uvedl plzeňský kouč Pavel Vrba.

2017-11-05 17:49:25

"Mají kvalitní tým a bude se to těžko dohánět, ale pokud existuje naděje, tak umírá poslední. Střetnutí v Plzni nám napoví, kam ještě můžeme sahat. Když vyhrajeme, oživíme jiskřičku naděje. Když to nezvládneme, nastane konec v boji o první místo," řekl slávistický trenér Jaroslav Šilhavý.

2017-11-05 17:49:19

Zatímco suverénní Plzeň vyhrála všech dvanáct dosavadních kol, Slavia už pětkrát ztratila body po čtyřech remízách a domácí porážce s Libercem. Viktorii se navíc dařilo lépe i ve čtvrteční Evropské lize, kdy doma porazila Lugano 4:1. Svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého podlehli v Edenu favorizovanému Villarrealu 0:2.

2017-11-05 17:49:14

Vítejte u on-line přenosu z utkání Viktoria Plzeň – Slavia Praha.

"Bavit se po 13 kolech o tom, jestli má někdo titul, je nesmysl. Hraje se ještě o 51 bodů. Na druhou stranu 14 bodů je náskok, že bychom ani netušili, že bychom ho po 13 kolech mohli mít. Ale čekají nás ještě strašně těžké zápasy. Nemůžeme v žádném případě oslavovat titul," řekl novinářům plzeňský trenér Pavel Vrba.

Plzeň vyhrála v lize patnácté utkání za sebou a jediný zápas jí chybí k vyrovnání vlastního rekordu pod trenérem Karlem Krejčím ze sezony 2015/16. Slavia naopak utrpěla první venkovní ligovou porážku od loňské prohry na konci srpna 1:3 právě v Plzni a nebodovala v nejvyšší soutěži teprve podruhé za 39 utkání pod koučem Jaroslavem Šilhavým.

"Teoreticky by ta ztráta dohnat asi šla. Ale myslím, že to by Plzeň musela úplně zkolabovat, aby pustila náskok 14 bodů," prohlásil Šilhavý.

Zatímco domácí nastoupili v očekávané sestavě, slávistický trenér a plzeňský rodák Šilhavý překvapivě nasadil do zahajovací jedenáctky Rotaně a Zmrhala. Na hrotu útoku hrál Škoda a Necid zůstal jen na lavičce stejně jako letní posily Danny se Stochem či Souček.

V první půli se hrál vyrovnaný fotbal. Plzeň v úvodu dvakrát postupovala do otevřené obrany, ale Kopic při přečíslení špatně přihrál a Jugasův zákrok na Krmenčíka rozhodčí Příhoda jako penaltový neposoudil.

Ilustrační foto

Na opačné straně vytáhl Škodovu přízemní střelu Kozáčik a Bořil v sedmnácté minutě přes hradbu těl balon k domácímu brankáři nedostal. Těsně předtím musel Příhoda šlágr přerušit kvůli kouři z plzeňského "kotle". Po půlhodině po zákroku Limberského na Van Burena pro změnu žádali pokutový kop hosté, ale rozhodčí opět nechal hru pokračovat. Na druhé straně Kolářovu střelu zblokovala slávistická obrana na roh.

Po změně stran nejprve pálil mimo hostující Škoda. Pak si vytvořila krátký tlak Viktoria a v 53. minutě měla dosud největší šanci utkání. Krmenčík však hlavičkoval těsně vedle a desátý gól v ligové sezoně nedal.

V 69. minutě předvedl pěknou individuální akci střídající Zeman a jeho střelu na přední tyč vyrazil hostující Laštůvka. Pak Kolář hlavičkoval v dobré pozici nad a Kopicův technický pokus skončil těsně vedle.

Plzeň svou aktivitu zužitkovala v 79. minutě. Kolář napřáhl za vápnem, balon zaplaval ve vzduchu a Laštůvka jen sledoval, jak zapadl pod břevno. Domácí kapitán dal svůj pátý gól v ligové sezoně a rozhodl stejně jako v říjnu na Spartě, kde rovněž zařídil vítězství 1:0.

"Viděl jsem, jak Laštůvka udělal úkrok do strany a zapadlo to víceméně doprostředka," uvedl Kolář. "Samozřejmě je to pro mě takové trošku zadostiučinění. Dost se o mně pochybovalo a já doufám, že tohle je aspoň trošku znamení toho, že ještě něco umím," dodal letní navrátilec do Plzně.

Laštůvka měl zakrytý výhled. "Vůbec jsem tu střelu neviděl. Samozřejmě bych ji chytat asi možná měl. Ale v tom momentě, kdy Dan Kolář střelu kopl, tak tam šel Hušby proti němu a myslím, že jsem navíc neviděl přes Jugyho," podotkl Laštůvka.

Slávistický kouč Šilhavý poslal na trávník druhého útočníka Necida, ale domácí už tři body udrželi. "V závěru jsme chtěli vyhrát, nechtěli jsme remízu. Dali jsme tam další útočníky, bohužel jsme dostali laciný gól a tím jsme prohráli. Závěrečný nápor už přišel vniveč. Plzeň hlavně ve finální fázi byla lepší než my," uvedl Šilhavý.

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 1:0 (0:0) Branka: 79. Kolář. Rozhodčí: Příhoda - Nádvorník, Paták. ŽK: Hájek - Bořil, Van Buren. Diváci: 11.640 (vyprodáno).

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hájek, Limberský - Hořava (84. Živulič), Hrošovský - Petržela (62. Zeman), Kolář, Kopic - Krmenčík (88. Řezníček). Trenér: Vrba.

Slavia: Laštůvka - Bořil, Jugas, Deli, Sobol - Ngadeu, Rotaň (71. Stoch) - Van Buren (80. Necid), Hušbauer, Zmrhal (60. Sýkora) - Škoda. Trenér: Šilhavý.

Pavel Vrba (trenér Plzně): "Bylo to nadstandardní utkání, které snese měřítko. Všichni jsme věděli, že je to strašně důležitý zápas, možná trošku důležitější pro Slavii. Chci Slavii pochválit, hrála tu velmi dobře. Jsem rád, že jsme byli možná šťastnější a vyhráli 1:0. Je to pro nás obrovský úspěch. Chci poděkovat hráčům, že to zvládli tímto stylem, disciplinovaně jako snad poprvé v sezoně. Co se týče defenzivy, odehráli jsme asi nejlepší zápas v sezoně. Hráli jsme organizovaně a moc nepouštěli soupeře do šancí. Byli jsme tak trpěliví, že nakonec jsme gól dali. V druhém poločase jsme neproměnili dvě tři situace, které byly vytvořeny z naší strany fotbalově. Věřil jsem ale, že gól dáme. Už v poločase jsme hráčům říkali, že může rozhodnout jeden gól. Bavit se po 13 kolech o tom, jestli máte titul, je nesmysl. Na druhou stranu 14 bodů je náskok, že bychom ani netušili, že bychom ho po 13 kolech mohli mít. Ale čekají nás ještě strašně těžké zápasy. Máme teď dva zápasy venku, doma Jablonec, plus celé jaro. Nemůžeme oslavovat titul, to je prostě nesmysl."

Jaroslav Šilhavý (trenér Slavie): "Myslím, že jsme viděli velmi dobré utkání na těžkém terénu se špatným výsledkem pro nás. Plzeň hlavně ve finální fázi byla lepší než my, naše řešení bylo mnohdy komplikované. S možnostmi, které jsme měli, jsme bohužel špatně naložili. V prvním poločase jsme měli dvě velice dobré příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. V závěru jsme chtěli vyhrát, nechtěli jsme remízu. Dali jsme tam další útočníky, bohužel jsme dostali laciný gól a tím jsme prohráli. Závěrečný nápor už přišel vniveč. Nebyl to ten tlak, který jsme očekávali. Musím říct, že Plzeň to hrála velice dobře, takticky s kvalitou. Teoreticky by ta ztráta dohnat asi šla. Ale myslím, že to by Plzeň musela úplně zkolabovat, aby pustila náskok 14 bodů."