ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra
OHLASY 13. KOLA PRVNÍ LIGY

Stoper Magera pomohl ubránit Baroše. Trenér měl dobrou ruku, řekl

Velikost textu:

Hrotový útočník jako stoper? Pro Lukáše Mageru to zřejmě není žádný problém. Forvard Mladé Boleslavi nastoupil v Ostravě od začátku zápasu na nezvyklém postu, aby nahradil vykartovaného Patrizia Stronatiho. Magera nakonec pomohl eliminovat i kanonýra Baníku Milana Baroše a přispěl tak k výhře Středočechů 1:0.

Lukáš Magera (vlevo) dohlíží na Milana Baroše (uprostřed)
Lukáš Magera (vlevo) dohlíží na Milana Baroše (uprostřed)

Magera už si roli středního obránce vyzkoušel v pohárovém utkání v Domažlicích, a tak nešel do úplně neznámého. "Už v poháru jsem to hrál místo Chaluše a trenér mi řekl, že tam nastoupím znovu. Asi měl dobrou ruku," řekl Magera.

Ač je zvyklý branky střílet nebo je připravovat, s opačnou náplní hry neměl problém. "Po delší době jsem znovu nastoupil v základu a myslím, že jsem s tím neměl nějaký problém. Jsem rád, že jsem mohl pomoct jako stoper k výhře," uvedl Magera.

Baník se hostům několikrát dostal do obrany a mohl dát i nějaký gól. Nejaktivnější i nejlepší domácí hráč Baroš ale ani jednou ve svých třech šancích neměl přesně seřízená mířidla. "Bary každý zápas ukazuje, že ve svých letech je pořád velký hráč a skvělý útočník. Vážně všechna čest. Baník by bez něj byl poloviční. Souboje s ním jsou těžké, umí si pokrýt balon, vyvézt ho, podržet. Baník by krom jeho akcí prakticky nic neměl," chválil Magera.

Mladá Boleslav nakonec nabídla domácím ještě bezmála dvacetiminutovou přesilovku, když se za zdržování nechal vyloučit brankář Kamran Agajev. "Co na to říct? To je kapitola sama o sobě. To jeho zdržování bylo už v prvním poločase. Pak už to asi bylo hodně přes čáru, protože toho tam bylo strašně moc. Asi zasloužená karta. Naštěstí jsme to udrželi," oddechl si Magera.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.